Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek gáz? Mit tudnék...

Szerintetek gáz? Mit tudnék tenni ellene?

Figyelt kérdés
Cigány a vezeték nevem sajnos és nagyon zavar, annyira szégyenlem és kellemetlenül érzem magam ha valaki kimondja vagy ha kérdezik és válaszolnom kell.. Oké az apukám cigány, de nem vagyunk olyanok, jó módúak vagyunk, tisztességesek és becsületesek. És mellesleg nem is látszik rajtunk.. De mégis nem tudom, hogy tudnám ezt a kellemetlen érzést "elhagyni".. Nem azért szégyenlem, mert cigány vagyok és ez gáz lenne, hanem mert tudom, hogy milyen gonosz és rossz emberek vannak és azonnal általánosítanak.. :(
2011. dec. 3. 11:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

éppen megváltoztathatnád a neved, de szerintem nincs értelme. ha nem vagytok olyanok, és mégis megkülönböztet valaki a név miatt, az illetővel nem érdemes foglalkozni, hülyék mindig is lesznek, főleg ebben az országban.


jobb példa nem jut eszembe, amerikában egy néger sem fehéríti ki magát, csak hogy elkülönítse magát az "olyanoktól", holott ott is 30-40%-a a bűnözésnek a feketéké. és mégis lehet például elnök. vagy rendőr, vagy tűzoltó, vagy orvos, vagy ügyvéd, a lényeg hogy pont ezzel bizonyítja be, hogy általánosítani hülyeség.

2011. dec. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
de aranyos vagy :) Köszönöm
2011. dec. 3. 12:16
 3/14 Stella90 ***** válasza:
olyan vagy, amilyen vagy...akik a neved, vagy származásod alapján ítélnek meg, hát azon finoman fogalmazva elmehetnek a p*csába...sokszor a magyarok ezerszer rosszabbak és undorítóbbak, mint a cigányok...mindkét népcsoportban vannak undorító emberek...szerintem vállald büszkén, hogy te az vagy aki, és olyan vagy, amilyen az előítéletek ellenére...
2011. dec. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Pontosan Stella jól mondta! Sokszor magyarok rosszabbak a romáknál, ne szégyelld! :) Speciel Én nem utálom a "cigányokat", csak azokat akik lopnak, csalnak, hazudnak! De Ti nem vagytok ilyenek ezek szerint! :) Ha valaki ez alapján ítél meg akkor ne foglalkozz vele! :)
2011. dec. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért megy az általánosítás,mert a legtöbb tényleg lop,csal,hazudik nem dolgozik stb. Eddig akárhánnyla találkoztam rossz tapasztalataim voltak sajnos. Mi a vezetékneved amúgy? Viszont attól te vállald magad! Mutasd meg pl. nekem,hogy vannak,akik különböznek az ,,átlagtól"..
2011. dec. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm :) Azért vannak még nem általánosító, jó emberek is :) Kedves utolsó nem szeretném elmondani, mert a nevem alapján pár Gyakori-s ismerős rám ismerhet.. Neharagudj.. De annyit elmondok, hogy elég gyakori név.. :)

Gimibe is sokszor éreztem kellemetlenül magam e miatt és most az egyetemen is, igaz van még egy roma csajszi de ő a rosszabbik fajtából :( (ÉS nem általánosítok ő maga mondta :) )

2011. dec. 3. 17:55
 7/14 A kérdező kommentje:
És talán azért zavar ennyire, mert nekem is vannak nagyon buta roma ismerőseim, de tényleg, nem dolgoznak, ingyen élők de ugyanakkor rongyrázók stb.. És én meg már most nem vagyok ilyen és úgy érzem, hogy nem érdemlem meg ezt a beskatulyázást.
2011. dec. 3. 17:59
 8/14 anonim ***** válasza:
Jaccobs a roma XD
2011. dec. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Tudom hogy nehez de szerintem vallald fel. Legalabb az emberek latjak a jo peldat es legkozelebb talan nem itelkeznek. Sajnos neked kell "utat torni" talan majd a te gyerekeidet mar mas szemmel nezik az emberek.
2011. dec. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a legtöbb cigányt nem szeretem. De az írásod alapján úgy gondolom, hogy te normális vagy. Már abból is látszik, hogy meg tudtad normálisan fogalmazni a kérdésed. Nagyon sokan erre nem képesek, még a magyarok közt sem. Sajnos. Illetve írtad,hogy gimnáziumot végeztél, és most egyetemre jársz, ergo nem lehetsz egy hülye gyerek. Egyszóval ne szégyelld, légy önmagad, és akkor úgy fognak megismerni az emberek. A vezetékneved pedig nem mindig kötelező megmondani én se szoktam. Pedig nem nagyon lehet leszólni miatta, csak szeretném megváltoztatni. Bizonyos okok miatt.

Egyébként régebben én is általánosítottam, de megismerkedtem egy cigány sráccal akivel jóba lettünk, és rájöttem, hogy tényleg nem jó ez az általánosítás, hisz köztetek is van normális. Ahogy magyarok közt is vannak trógerek. pl. Apám magyar, de mégis olyan dolgokat tett amiket ti nem biztos, hogy megtennétek. Ő elhagyta a családját, de amennyire én látom a környezetemben a cigányoknál(falun lakom) a család az első, akármi történik, az a fontos, hogy a családi harmónia meglegyen. És sajnos ezt nagyon sok család eltanulhatná tőletek. És sajnos nálunk nem két emberen múlt a dolog, mert anya tűrt egy darabig, de egy idő után már elég volt.

2011. dec. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!