Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék magabiztosabb?...

Hogyan lehetnék magabiztosabb? (lent)

Figyelt kérdés
Most jutottam el odáig, hogy véget vetek ennek. Minden az előző osztályomnál kezdődött, akik miatt az önbizalmam most nulla. Ha valamiben nem vagyok jó, akkor kétségbeesek és mondogatom, hogy ezt úgyis elfogom bénázni, ez nem fog sikerülni. Nem tudok hinni magamban. Aztán valamiért nagyon fontos nekem, hogy a többiek mit gondolnak rólam és ez olyan rossz, megakarok felelni nekik, ha meg leoltanak, képtelen vagyok kiállni magamért. Nagyon visszahúzódó is lettem, de tavaly óta már javultam egy kicsit. Már nem tudok olyan nyílt és barátkozó lenni az emberekkel mint régen, hanem csendben ülök a helyemen és azon gondolkozom, miről is beszélgethenék a többiekkel. Aztán amikor hazajövök a suliból, csak beszélel és beszélek, olyan jó kedvem van, az iskolában meg magányosan üldögélek. Olyan rossz, mert ezt a többiek is látják és azt mondják, milyen csendes vagyok, közben nem is vagyok az. Hogyan lehetne több önbizalmam, hogyan nyílhatnék meg az emberek előtt, hogyan lehetnék önmagam az emberek előtt?
2011. nov. 16. 18:29
 1/3 A kérdező kommentje:
És 13/L.
2011. nov. 16. 18:31
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbálj meg nyitni feléjük. Ha nem kérnek belőled, akkor legalább megpróbáltad. Veszteni igazából nincs mit, mert max nem lesznek a haverjaid, de most sem azok. És ne érdekeljen, ki mit gondol. Tudom, hogy nehéz, és szörnyű érzés, ismerős. De nem leküzdhetetlen.

(Ha akár privátban megírod a részleteket, talán tudok többet is segíteni. :))

2011. nov. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Na velem is ugyan ez a helyzet.. Igazából megoldást még nem találtam rá szóval nem igazán tudok segíteni de ha akarsz beszélgetni nekem is írhatsz privit :) 15/L
2011. nov. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!