Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vajon miért érezhetek így?...

Vajon miért érezhetek így? Egyedül lennék?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, Budapesten élek. Lehet sokaknak csak úgy tűnik, hogy a szokásos "tinédzerkori hangulatingadozásaim" miatt vélem így a következőket, érzem így magam, de számomra ez már az állandó életérzés. Úgy érzem a mai világ egyszerűen elkorcsosult. Megijeszt az, ahogy minden reggel látom, ahogy a tömeg vonul, egymást észre se véve, üres tekintettel, hogy az embereket már nem érdeklik az igazi értékek. Mintha egyszerűen rossz helyen születtem volna, rossz időben. Nekem hiányzik az, hogy valaki érdekek nélkül szeressen, hogy ne számítson annyira a pénz, hogy az emberek ne csak a külsőségekkel foglalkozzanak. És ezt mondom úgy, hogy se szegények nem vagyunk, és a legtöbben nem éppen csúnyának tartanak. Idegennek érzem magam a legotthonosabb közegben is. Ott van példának okáért maga az iskola. Mindenki fűvel-fával összejön, 1-2 hétre, vagy éppen estére, nem tudom már lehet-e hinni az igaz szerelemben, az apró dolgok által beköszöntő boldogságra. Csak jó lenne tudni, hogy egyedül vagyok-e ilyen..."más". Kérlek kíméljetek az ide nem illő kommentektől! Köszönöm:)
2011. nov. 13. 21:15
1 2
 11/20 life is beautiful ***** válasza:

tisztába kell legyetek azzal a ténnyel is ,hogy mindez nem elég a barátsághoz, hogy hasonló problémákkal küszködtök ,a barátság nem erről szól, ezért is nehéz hasonló (ilyen) gondolkodású embereket találni,


gondold el ,minden 15 ember gondolkodik ilyenekről ,az is elkezd zülleni a hülye haverjaival, és közéjük vegyül a befolyásolhatósága miatt(mert az emberek könnyen befolyásolhatók a környezetük által) , és ezen kevés emberek közül az is szűkíti a kört, hogy hasonló legyen az érdeklődési körötök:(


na.most sem arra akarok ám rávilágítani ,hogy milyen szar nekünk..hanem ,hogy a könnyű és a jó(jobb) életút sajnos két külön dolog

2011. nov. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Én nem kifejezetten barátokat keresek most, egyszerűen jó látni, hogy mások is hasonlóan látják a világot, hasonló problémákkal küszködünk. Egyébként én ezt a züllést sajnos elég közelről ismerem, főképp a saját bátyám által tapasztalom... Elég egy rosszabb társaság, és az illető teljesen megváltozhat. Nem szeretnék a testvérem nyomdokaiba lépni.
2011. nov. 14. 17:27
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül. Szerintem az emberek gondolkodása már nagyon lekopott pár dologra, és nem látnak a dolgok mögé. Én próbálok mindig olyanokkal lenni, akik nem olyanok, mint a "tömeg". Az valami borzalmas. Szeretnék egy olyan helyen élni, ahol a víz mindenkinek ingyenesen, és klórmentesen járna, a folyók nem szennyvízzel keverednének, a buszraszálláskor nem löknének fel, az osztálytársaim nem inni járnának hétvégenként bulizni, hanem elmennének inkább egy jó koncertre, a tv-ben nem a hülyeségek mennének, és örülnék, ha egy star-wars figuráért az a férfi nem ölte volna meg a feleségét, amit egyszer az újságban olvastam. Apropó, újság. örülnék, ha nem fiatal lányok lennének a hátoldalán, alig takaró ruhában. És nem mindenhol azt nyomatnák a nőknek, hogy ha nem pálcika, és nem 2 lufi a melle, akkor ronda. :S De lassan a pillangók is kihalnak a szmogtól, szóval minden mindegy lesz...
2011. nov. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Utolsó!:) Ezzel tényleg megragadtad a lényeget, az egyetlen gond, hogy teljesen igazad van, és nem tudok nem egyetérteni Veled.
2011. nov. 14. 19:43
 15/20 bánomisén ***** válasza:

Drága Szép Élet (már csak így magyarosan), a tömeg mindig együtt van és szépen egymásra találnak. Ők sem barátságokat keresnek. Mi sem. Csak tényleg jó látni, hogy mi is vagyunk néhányan, akik hasonlóan gondolkodunk, sőt, hogy még a fiatalabb generációkban is találhatók igényes, normális értékrenddel bíró emberek.


Kérdező, jó, hogy feltetted ezt a kérdést, már csak ezért is :-)

2011. nov. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm mindenkinek az értelmes válaszokat!:)
2011. nov. 14. 21:25
 17/20 anonim válasza:
hello :) én ugyanannyi idős srác vagyok és nekem is kezd ezekből elegem lenni ... emellett van még egy nagy problémám, de az más jellegű ... viszont magán üzenetben szivesen megismernélek :D
2011. nov. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
én is hasonlóképpen érzek... eltorzult világban élünk, mindenkinek az a legfontosabb, hogy van e i-phone-ja vagy hogy converse tornacipőben jár e, amit én akkor se lennék hajlandó felvenni ha lenne rá pénzem. mert kb megtestesíti azt amit utálok a társadalomban. azt, hogy ugyanolyan tornacipőt tized annyi pénzért kapsz embléma nélkül, csak éppen úgy esetleg kinéznek miatta.. kinéznek akkor is, ha nem jársz bulizni állandóan,nincs rajtad 6 kiló smink, ha foglalkozol a tanulással, meg a jövőddel is esetleg. a kapcsolatok pedig olyan baromi felszínesek általában, hogy az már ijesztő, és kb minden ember szeretethiányos. ott a megfelelni vágyás, mindenki megjáttsza magát hogy mások elfogadják, közben nem veszik észre, hogy elvesztik önmagukat, és akinek meg akarnak felelni, valójában az álarc mögött egy pont ugyanolyan ember mint ő.. a tévé ontja a szemetet, meg az agressziót, már egész pici kortól nyomják bele a gyerekekbe, és az válik természetessé amit a tv-ben látnak. és akkor lehet csodálkozni, hogy ennyi a lelkibeteg ember.. nem tudom már, hogy miben lehetne hinni, de jó lenne megtalálni azokat az embereket, akik hasonlóképp gondolkodnak, a kérdezőnek köszönhetően és a válaszokból látom, hogy vannak még ilyenek, ez reményt ad :)
2011. nov. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
ja am L/18 vagyok (ezelőtti komment)
2011. nov. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek Veled, előző hozzászóló. Az emberek gondolkodásmódját gyökerestül kéne megváltoztatni, márpedig erre nem nagyon van lehetőség sajnos. Remélem egyszer még változást hoz valami erre a világra, avagy benne az emberekre..
2011. nov. 21. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!