Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vajon miért érezhetek így?...

Vajon miért érezhetek így? Egyedül lennék?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, Budapesten élek. Lehet sokaknak csak úgy tűnik, hogy a szokásos "tinédzerkori hangulatingadozásaim" miatt vélem így a következőket, érzem így magam, de számomra ez már az állandó életérzés. Úgy érzem a mai világ egyszerűen elkorcsosult. Megijeszt az, ahogy minden reggel látom, ahogy a tömeg vonul, egymást észre se véve, üres tekintettel, hogy az embereket már nem érdeklik az igazi értékek. Mintha egyszerűen rossz helyen születtem volna, rossz időben. Nekem hiányzik az, hogy valaki érdekek nélkül szeressen, hogy ne számítson annyira a pénz, hogy az emberek ne csak a külsőségekkel foglalkozzanak. És ezt mondom úgy, hogy se szegények nem vagyunk, és a legtöbben nem éppen csúnyának tartanak. Idegennek érzem magam a legotthonosabb közegben is. Ott van példának okáért maga az iskola. Mindenki fűvel-fával összejön, 1-2 hétre, vagy éppen estére, nem tudom már lehet-e hinni az igaz szerelemben, az apró dolgok által beköszöntő boldogságra. Csak jó lenne tudni, hogy egyedül vagyok-e ilyen..."más". Kérlek kíméljetek az ide nem illő kommentektől! Köszönöm:)
2011. nov. 13. 21:15
1 2
 1/20 bánomisén ***** válasza:

Nem vagy egyedül, én dupla annyi idős vagyok, mint te, és ugyanezeket a dolgokat látom és érzékelem a világban.

Az a szerencse, hogy nem csak ilyen dolgok léteznek, meg lehet találni a jót is, az értékeset is, mert vannak. Nem könnyű, jó kis kutatómunka, de éppen ezért örül az ember, amikor valami "kincset" talál :-)

2011. nov. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, ez is ad egy kis erőt.:)
2011. nov. 13. 21:35
 3/20 life is beautiful ***** válasza:

húhúú, ne is mond ,de még mennyire ,hogy tudom miről beszélsz, őszintén szólva ,én már ott tartok ,hogy felnézek azokra ,akik nem törődnek senkivel ,5000 ismerősük van ,akik szintén leszarnak mindent, és így érzik jól magukat..és nem értem ,hogy miért van az hogy én aki az egymásra odafigyelést fontosnak tartja nem vesznek komolyan emiatt a "képesség" miatt


szerintem viszont a mai világ nem is inkább a pénz körül hanem az önbizalom,sikerek körül forog, minél több van annál jobb vagy, ha nem vagy sikeres, nem segítenek(vagy csak kevesen) ,hanem továbbállnak és keresnek valakit aki legalább annyira egoista ha nem jobban mint ők maguk:\


egy valami biztos ,nagyon sok köze van mindehhez a médiának,azt meg nem befolyásolhatjuk mi menjen a tvben:(

18f

2011. nov. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A pénzt csak egy egyszerű példának szántam, amúgy meg teljesen egyetértek veled!:)
2011. nov. 13. 21:47
 5/20 anonim ***** válasza:
Látod, ahogy itt is válaszolnak, hogy vannak még olyanok, akik ezt látják. Sőt továbbmegyek, akinek van egy kis esze, az látja, hogy nincs jól az, ahogy most van. De még mindig sokkal többen vannak a hülyék.
2011. nov. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Szia! Én szívesen bezsélgetnék veled! Írj privit,16/L
2011. nov. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

az emberek szoktak ilyeneket gondolni. nagyjából mindenki. sokaknak állandó hangulat. és erre tiniként döbben rá az ember általában. lehull a gyerekkor leple.

lehet, mikor megyek veled szemben az utcán, rád nézek és én is gondolom: üveges tekintet. ilyen embernek lenni. teszel ez ellen?

ez van. nem vagy egyedül, nem csak te látod, hidd el.

2011. nov. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Sajnos én is hasonlóan gondolom ezeket. Mindent a pénz és protekció irányít. Az emberek lenézik egymást és ha valaki segítségre szorul, azt semmibe veszik. A helyzet nem fog változni ebben biztos vagyok, remélem, hogy az élet összehoz hasonló gondolkodású emberekkel a való életben, mert eddig még nem volt egyhez sem szerencsém.

21/F

2011. nov. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kedves 00:57-es válaszoló. Nem hiszem, hogy ez csak azon múlna, hogy én most tinédzser vagyok, és lehull a gyerekkor leple, megdöbbenek, hogy milyen is a világ... Nem vagyok annyira nagyon tapasztalt az életben, de szerintem sok-sok kortársamnál tisztábban látom a dolgokat. És én igenis próbálok ez ellen tenni, nyitottabbnak lenni az emberek felé, de az emberek sokszor erre nem vevőek.

A ma 16:09-es válaszolóval meg teljesen egyetértek, és sajnos nekem is az az egyik legnagyobb problémám, hogy rátaláljak olyan 'társaimra', akik hasonlóan gondolkodnak, mint én. Minden jót Nektek, és köszönöm a válaszokat.:)

2011. nov. 14. 16:39
 10/20 bánomisén ***** válasza:
Tessék, itt már találtál is néhányat :-))
2011. nov. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!