Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudok feloldódni idegen...

Nem tudok feloldódni idegen társaságban, úgy érzem, hogy nem vesznek észre. Meg se merek szólalni, el fog a kisebbségi komplexus. Hogyan küzdhetném le?

Figyelt kérdés
Olyan érzéseim vannak, hogy alacsonyabb rendű vagyok és ez már kiskorom óta nem múlik el, pedig próbálok megváltozni. Egy példa: órán vagyunk és nagydumás srácok hülyülnek. Ilyenkor elfog az az érzés, hogy egy kis senki vagyok és, hogy de jó lenne velük haverkodni, de nem tudom, hogy vajon mit gondolnak rólam és, hogy mit mondhatnék nekik. De ha például ha olyan társaságban vagyok, ahol mindenkit ismerek és tudom, hogy nem lesznek elutasítóak velem, akkor boldog felszabadult tudok lenni és nevettetni a többieket.
2009. ápr. 29. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
igyál többet :), vagy egy egészségesebb megoldás: vannak önbizalom-tréningek, szerintem sokat segítene rajtad
2009. ápr. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
95%
Nekem is ez volt sokáig a problémám. Nem akarlak rábeeszélni az alkoholra (pláne hogy nem tudom a korodat), de tény hogy felszabadít, és egy idő után már nem is lesz rá szükséged. Igazából a közös munka, szórakozás, hobbi, megpróbáltatások hozzák össze az embereket. Ha meg lenéznek, akkor ne akarj velük barátkozni, mert te is olyan szánalmas leszel, mint ők.
2009. ápr. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat!nagyon hasznos volt!:)
2009. ápr. 29. 15:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is voltak hasonló problémáim. elköltöztünk, közben elballagtam gimiből, mások lettek a barátaim, így sokkal töb önbizalmam lett. Ez a kamaszkor egyik velejárója.
2009. ápr. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ugyanez volt. Tinikorom után elmúlt ez az érzés. Ha más közegbe kerülsz, meg fogsz tudni nyílni.
2009. ápr. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Avalanche ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló gondjaim voltak. De találtam pár igazi barátot, akik mellett teljesnek érezhettem magam. Azóta több az önbizalmam. =)
2009. ápr. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy írtatok:)Jó tudni,hogy nem vagyok egyedül a problémáimmal:)
2009. ápr. 30. 17:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!