Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Baj ha SÁTÁNISTA vagyok?

Baj ha SÁTÁNISTA vagyok?

Figyelt kérdés
Mármint a társadalom,és az emberek nem fognak elítélni emiatt?
2011. okt. 4. 13:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

A sátánista vallást 1969-ben kodifikálta az Amerikai Egyesült Államokban Anton Szandor LaVey a Sátáni Biblia című könyvében. LaVey három évvel korábban, 1966-ban alapította meg a Sátán Egyházát, ami azóta is aktív, és sok szempontból teljesen rendhagyóan működő vallási szervezet.


Sátán – a név héberül ellenfelet, vádlót jelent – hagyományosan a „helyes útról” letérő elvetemültet jelentette, aki nemcsak hogy nem hajlandó engedelmeskedni a felsőbb – isteni – akaratnak, de pimasz lázadásában arra vetemedik, hogy kiáll a saját igazsága mellett. John Milton szavait kölcsönvéve: inkább uralkodik a pokolban, semhogy szolgáljon a mennyben.

A sátánizmusban a keresztényi hagyomány szerinti hét főbűn – bujaság, falánkság, kapzsiság, lustaság, harag, irigység, kevélység – kifejezetten erénynek számít, mert nem igaz, hogy ezek káros jellemzőink lennének, hiszen kiegészítik egymást! A falánk, lusta embert az irigység és a kevélység sarkallja arra, hogy formába hozza a testét, hogy megszépülve kedvére bujálkodhasson, a harag kiélésével egészségesen csökken a stressz miatti gyomorsavszint és a vérnyomás, és kapzsiság nélkül pedig nem volna fejlődés és szerezni vágyás sem.


[link] itt a többi

2011. okt. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Hűű ,akkor Én tökéletes Sátánista lennék!

Ugyebár maga a sátán is egy angyal volt a tanítások szerint.de itt lényegében akkor is a pokol ura a te istened nem?Mármint akkor miért is más az ördögimádóktól?

2011. okt. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
63%
Mert a sátán nem egyenlő a gonosszal, sátán egyenlő a tudással.
2011. okt. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Akármerre nézek a sátán mindig a rosszat helyettesíti. de ha nem ő a rossz és a gonosz akkor ki a gonosz ?mert ugyebár egy egyensúlynak meg kell lennie.és a világ nem működnek ,ha az egyik erő nem létezne!

kecskét mikor vágtok le?? :)

2011. okt. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Az ördögök, démonok a gonoszak... egyébként ezek a lények nem léteznek, tehát maga az EMBER a gonosz és a jó egyszerre.
2011. okt. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Isten mindenkit a saját képére teremtett...

tehát akkor ez a felsőbb hatalom is tud gonosz lenni...

2011. okt. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ha a LaVey-féle irányzatot vallod a magadénak, azzal nincs semmi baj. Sőt! Egy nagyon élhető, életszerű felfogás.
2011. okt. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

(Übermensch). LaVey kijelentette a következőt:

„Minden sátánistának van egy »betegsége«, amit úgy hívnak, hogy individualizmus, s melyet ugyanúgy fel kell ismerni, akár az alkoholizmust.”

2011. okt. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Basszus...Én ezekben semmi rosszat nem látok....

nem ítéltem el eddig sem,de szerintem aki elítéli az nem is nézett utána a sátánizmusnak...

2011. okt. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
93%
LaVey egy senkiházi! A sátánistáknak nincs egyházuk, nincs bibliájuk, semmi! A sátánisták a sátánt tisztelik (NEM imádják) merthogy szembefordult Istennel! Méghozzá azért tisztelik emiatt, mert ahogy a Sátán is, a Sátánisták is rájöttek arra, hogy Isten csak manipulálni akarja az embereket a bibliával, rájuk akarja erőltetni azt hogy imádják, hogy járjanak templomba, hogy mit egyenek, korlátozza a szexualitásukat stb.. A sátánisták ezzel szemben (ha nem a vallási részét tekintjük) csakis a szabad akaratban hisznek! Semmi másban! (Vallásosabbak ugye a vallási részében is) Szerintem a szabad akaratban hinni egyáltalán nem gonosz dolog! Vagy szerintetek az? Ha az akkor ítéljétek csak el őket. Nem sok sátánistát ismerek de egyik sem ilyen becsavarodott idióta ahogy azt hiszik, mindegyik olyan mint a többi átlagos ember!
2011. okt. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!