Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy dolgozzam fel azt hogy...

Hogy dolgozzam fel azt hogy szegények vagyunk?

Figyelt kérdés
Nagyon szomorú vagyok emiatt gyerekkorom óta..
2009. ápr. 25. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Sehogy. Ne dolgozd fel, hanem tegyél ellene.

A mi családunk is nagyon szegény volt gyerekkoromban. Volt, hogy hetekig levesen éltünk, nem tudtam menni osztálykirándulásokra, évente-kétévente kaptam 1-1 nadrágot, és emiatt csúfoltak, sokszor éhes voltam.

De tettem ellene. Bár a szüleim nem tudták állni a tanulmányaimat, és az anyám ráadásul nem is igen hitt bennem.

Most ott tartok, hogy azt mondhatom, hogy nem vagyok szegény, de mondjuk gazdag se. Viszont az eszem, amit megkívánok, a gyerekeimnek mindent meg tudok adni.

Szóval, ne keseregj, ne a múlton rágódj, hanem készíts tervet, hogy hogyan tudsz ebből kimászni!

Nem baj, ha az a terv egy kicsit sem tűnik reálisnak.

Javaslom, hogy nézd meg a Titok c. filmet, vagy olvasd el a könyvet. A film a netről is letölthető.

2009. ápr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
48%
Nem értem ezt már több ilyen kérdést is láttam, de hogy lehet valaki szegény, akinek számítógépe és internete van? Első lépésként add el a gépet és mondd le a netet, már jut egy kis ennivalóra erre arra, ha pedig ezekre van pénz akkor nem vagy szegény, maximum csak nem vagy gazdag. És ne mondd hogy nem a te gépedről irsz, mert ha csak ritkán lennél gép előtt nem ide irogatnál.
2009. ápr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
mondjuk esetleg suliból, vagy könyvtárból netezik, vagy havertól...
2009. ápr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Nyugi, mi is csórók vagyunk, és van még rajtunk kívül néhányszázezer ember ebben az országban! Tanulj, képezd magad, hogy majd jó állásod legyen és kitörhess belőle!
2009. ápr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Mi is szegények voltunk,vagyunk!De állj hozzá pozitívan,és ne ezen rágódj,inkább cselekedj. Minél inkább szegény vagy,annál nagyobb kihívás az élet,az "életbenmaradás",ami megedz,erőssé tesz.Ha pedig erőssé válasz,akkor szinte bármit el tudsz érni,még azt is,hogy kimássz abból a szakadékból,amit szegénységnek hívnak. Nem egyszerű ,de annál nagyobb dolog,minél mélyebbről indultál.Sok sikert,és erőt kívánok hozzá!
2009. ápr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én arra szoktam ilyenkor gondolni, hogy milyen sokan vannak a világon, akik akár csak a töredékének is örülnének annak, amim nekem van, pedig egyáltalán nem vagyok gazdag, még csak saját lakásom sincs... De mennyien éheznek szó szerint, és jó, ha van vizük! (itt most főképpen az afrikaiakra gondolok) Ilyenkor látom igazából, hogy nem is vagyok olyan szegény... Végülis minden dolog nézőpont kérdése.
2009. ápr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nehogy kikapcsoltasd a netet!Az a mai világban már olyan mint a telefon, ha nem lenne akkor minden nehezebb lenne, meg aztán aláírtad a hűségnyilatkozatot!Sajnos én is csóró vok, és semmit nem tudok tenni, csak a tanulásban bízok!Tarts ki, én is sokat sírok... de talán majd egyszer jobb lesz!:)
2010. máj. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem fogod tudni feldolgozni sehogy, veled marad egész életedben, csak idővel healványabb lesz
júl. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!