Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egyáltalán nincs logikám?!...

Egyáltalán nincs logikám?! Létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Először is, megkérlek titeket, hogy normálisan válaszoljatok! Köszönöm!


A lényeg az, hogy szerintem egy csepp logikám sincsen. Egyik napon olvasgattam fejtörőket, hát azt hittem eldurran az agyam, egyet sem tudtam megoldani helyesen.

A suliban mindenki zsneiális matekból - én is jó vagyok, de csak a megtanulható részeknél! Ha például fejtörőket, rejtvényeket kapunk matematika órán, leblokkolok. Utálom!

Féltékeny is vagyok azokra az emberekr,e akik többszörös matekverseny győztesek!

Egyébként jól tanulok, de hogyha matek, akkor van, hogy sírok is, annyira nem értem a feladatokat...


1. Ilyen létezik?

2. Fejleszthetem a logikámat? És hogyan?



Előre is köszönöm! :(


2011. szept. 16. 22:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagy te a feleségem véletlenül?


Na de komolyan.

1. Létezik.

2. Fejleszthető. Kezdd nagyon egyszerű dolgokkal, és próbáld feltérképezni, hogy az agyad hogyan keresi meg az általánosat az egyedi esetből. Ha sehogy, akkor próbáld "rávenni", megmutatni neki, hogy mindig van "dallam", amire az adott feladat vagy megoldandó akármi jár.

2011. szept. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg írhatsz privit.
2011. szept. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem is tudom, bármennyire is gondolkozok a feladaton, egyszerűen sírni volna kedvem és ordítani egyet.

Lehet, hogy csak lustaság, nem tudom, de nem bírom tovább. Ha van is egy kicsi, azok sem mindig indulnak be.


Olvastam, hogy a roobios tea segít. Erre nem tudok mit válaszolni, d emár felmerült bennem, hogy kipróbálom.

2011. szept. 16. 22:34
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

kérj meg valakit, hogy segítsen matekból. a barátnőmnek én szoktam segíteni. nálam is van olyan, hogy az agyam elzárkózik a feladatok megoldása elől, de ha görcsölsz miatta akkor nem lesz jobb, ez tuti

remélem tudtam segíteni :)

2011. szept. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy nem a matek tanulnivalóit (pl: halmazok, algebra), hanem a logikai feladatokat nem értem.

Vagy a kettő egy és ugyanaz?

2011. szept. 16. 22:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a logika alkati dolog (fejleszthteő), de ha a matekot nem érted mmint hogy hogy kell kiszámolni ezt vagy azt akkor kérj meg vkit :)
2011. szept. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem erre van ráállvba az agyad. Kicsit, ha nyugodtan, jókedvűen leülsz és viccesen próbálod felfogni a dolgot akkor menni fog. Esetleg kezd sudokuval (a legkönnyebbekkel). Bár nem teljesen matek, de az is logikás. Egyébként van ilyen, nem egy embert ismerek, ha csak matekpéldát lát leblokkol és azt mondja hogy ő nem tudja. Pedig csak el kell képzelni és végig kell menni rajta és gondolkodni, de amit nem tudnak sokan hogy NYUGODTAN, nem időre megy. Próbáld ki és amint lesz egy kis sikerélményed menni fog a többi is.
2011. szept. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igazándiból a Sudokut szeretem is, azokat meg tudom oldani!

De például, ha van egy olyan feladat, amin gondolkoznom kell, egyszerűen ha órán vagyok, ha nem, leblokkolok és tiszta homályos lesz az egész.

Igaz, hogy nem időre megy, kivételt képez az országos kompetencia, ami a matekot is felméri (így a logikát is), hát képzeljtéek milyen eredményem lett! Először is nem tudtam befejezni, annyit gondolkoztam - bocsi, szabályosan görcsöltem rajta.

2011. szept. 16. 22:46
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
én is ilyen vagyok. szerintem félig lustaság, félig meg untat. mert hogy engem untat. ha van valami, ami érdekel - ld. sakk - és rá tudom venni magam hogy maxon koncentráljak - akkor érzem hogy megy, van logikám, nem a legpengébb, de azért működik.
2011. szept. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

én is ilyesmi vagyok :D


én rájöttem,azért blokkolok le mert hozzászoktam hogy a suliban is folyton számolni kell meg gondolkodni,az ilyen rejtvény féléknél meg mindig így keresem benne hogy hol kell gondolkodni,persze igazából egy tökre egyszerű feladat,és a többiek mindig cseszegetnek utána hogy egy ilyen egyszerű dolgot nem tudok megoldani :||


13l

2011. szept. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!