Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van olyan ember, aki egészsége...

Van olyan ember, aki egészségesen öregszik meg, és úgy is hal meg?

Figyelt kérdés
Tehát nem elfekvőben, nem betegségben, nem kórházban, nem lenyomorodva... eddig féltem az öregedéstől, de már elfogadom. Se nagyszüleim, de dédszüleim már, én 19 éves múltam nemrég. Minden nagyszülőmet, dédszülőmet, akit csak ismertem, betegen, öregen, számkivetetten és szánalmas helyzetben ért a halál. (elfekvő, kórház, stb)Jómagam is rájöttem, hogy ez közelebb van, mint hinném, mert számomra a 9. születésnapom is olyan, mintha pár napja lett volna. Rohan az idő. Olyanok kommentje érdekel elsősorban, akiknek úgy ment el az idős hozzátartozójuk, hogy otthon, nyugalomban, egészségesen. Tudom, attól még nem lesz nagyobb az esély rá, hogy velem is így lesz, de legalább megnyugszom, hogy van ilyen is. És tudom, hogy korai még ezzel foglalkoznom, azt is tudom, hogy sokan vannak, akik ebben a korban már foglalkoznak ezzel, de most nem ez érdekel.
2011. szept. 5. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy az idos hozzatartozo hogyan, hol hal meg, nagyon nagy mertekben a hozzatartozokon - elsosorban a gyerekein mulik: bdugjak-e egy elfekvobe, vagy otthon tartjak, es akar felvaltva, de szeretettel, a nap 24 orajaban ellatjak, gondozzak, cserelik a pelenkajat, etetik, ketorankent forgatjak... soroljam? Ez nem szokas Magyarorszagon, inkabb az jellemzo, hogy bedugjak a korhazba vagy valamilyen oregotthonba/elfekvobe.

A kerdest magadnak tedd fel: TE HAJLANDO LENNEL APUKADAT ES ANYUKADAT, AMIKOR MAR MAGATEHETETLENEK, OTTHON PELENKAZNI/ETETNI/GONDOZNI????? Ugyanis a te gyermekeid pont ugyanazt fogjak csinalni, amit toled lattak es tanultak.

Amugy, a megoregedes magaval hozza a gyengulest is, egy 96 eves - meg ha "egeszseges" is - nem fog naponta 20 fekvotamaszt megcsinalni, hanem esetleg a pelenkajaban, a te karodra tamaszkodva, kitotyogni a kertbe es leulni a padra. De lehet, hogy csak sir az elfekfoben az agyaban, hogy mar delutan van, de reggel ota a pisis pelenkajaban van...

Rajtad mulik.

2011. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ezzel egyetértek, csak sokan azzal jönnek, hogy nincs idejük, ezért inkább bedugják egy elfekvőbe, hogy ott ,,rohadjon" szegény.
2011. szept. 5. 22:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Van. Férfiaknál jellemzőbb, de ez korai halált is magával vonja, 70-maximum 80 éves korban jön egy agyvérzés, stroke, szívroham, és kész. Elég nagy szopás a megöregedés, de ez van, el kell fogadni, vagy rengeteg E vitamint enni, antioxidánsokat fogyasztani, kalória szegényen étkezni, és "optimálisan" használni az izomzatod, magyarul edzeni, sétálni, kocogni, túrázni, de éppen annyit, hogy ne legyen megerőltető. Mellette persze dohányzás, nagyobb mennyiségű alkohol fogyasztása kizárt. Így akár lehetséges a 100-110 éves kor is egészségesen. :) Akkor meg már annyira mind1....
2011. szept. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!