Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tulajdonképpen mi a szépség?

Tulajdonképpen mi a szépség?

Figyelt kérdés
Ki / mi számít szépnek.. mi az a szépség?
2011. aug. 23. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
2011. aug. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 PÁL/INKA ***** válasza:
Ma már írtam ezt: az igaz szép, a szép az igaz.
2011. aug. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Jó az a wiki oldal. Adok egy saját definíciót:

Valaminek/valakinek a szépsége azt jelenti hogy szeretjük.

Azaz a szépség az a megfigyelő szeretetének a visszatükröződése a megfigyeltről.


Na jó vagyok? Tudom hogy igen :)

2011. aug. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
"Szép az, ami érdek nélkül tetszik." Immanuel Kant
2011. aug. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez mindig az adott korszak közizlésétől függ. Manapság akkor szép valaki, ha hasonlít a top modellekhez. Valamikor a pirospozsgás, erős, jó munkabírást feltételező külső volt a szép. Máskor meg a halovány, vérszegény előkelőség.

Nemrég viszont azt olvastam, hogy az arc szépsége az arckifejezéstől függ leginkább. Tehát ha jóindulatú godnolatokat tartasz az agyadban, arcod ezt kifejezi, és az emberek szépnek látnak.

A szem csillogása is sokat jelent. Ez is a ogndolatoktól függ. Ha lehangolt vagy, ez nem vonzó látvány,habár valaki éppen emiatt megsajnál, és esetleg meg akar vígasztalni. Lehet, hogy szépnek talál. PL: Csokonai verse Lillához (haj de friss rózsáim elhervadtanak) lehangoló, mégis szépnek tartják. Vannak akiknek pont a szomorúság tetszik.

2011. aug. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Azért sikeresebbek a szép modell alkatú lányok(a legtöbb nő nem így néz ki ) és ezt a stylistok és egyéb magazinos szerkesztők ezt nagyon jól tudják .és ki ne szeretne szép csinos magas lenni? ezért ha ilyen lányokkal reklámozzák a ruháikat akkor meg is fogják venni . mert egy átlagos lány szeretne a modellkre hasonlítani.szóval hA kicsi átlagos emberekkel mutatnk be a divattervezők a ruháikat akkor nem biztos hogy megvennék,mivel senki sem szeretne rájuk hasonlítani.pedig nem olyan példát kéne mutatni az embereknek ami elérhetetlen számukra
2011. aug. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tényleg jó a link!
2011. aug. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, ha tudtok még, írjatok nyugodtan!
2011. aug. 27. 18:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!