Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kitől és hogyan kérhetnék...

Kitől és hogyan kérhetnék (szakszerű) segítséget?

Figyelt kérdés

22/F, rengeteg problémám van (asperger-szindróma, különböző mentális zavarok, folytonos depresszió, hangulat zavar, magány, stb). már rengetgszer tettem fel kérdést erre az oldalra, de sosem kaptam konkrét segítséget, amit használni is tudtam volna. eddig 4 különböző pszichiáternél voltam, mindegyik drága volt, féltem is tőlük (a személyüktől) és azon kívül hogy gazdagabbak lettek, más nem igazán történt.


Szóval az egyik kérdésem ez lenne: mi tévő legyek, kihez kéne fordulnom?


Másik: nyilván én tehetek arról, hogy nem kaptam eddig normális választ/segítséget, úgy hogy: hogyan tegyem fel úgy a kérdésemet/problémámat, hogy választ találjak rá?


minden választ előre is nagyon köszönöm szépen!!!!!!!!!!!


2011. aug. 10. 00:08
 1/9 anonim ***** válasza:
lehet, hogy klise, de en mindig a barataimhoz fordulok eloszor. most vegeztem pszichologia szakon, de sosem mennek szakemberhez, mielott megptobalok segitseget kerni toluk.
2011. aug. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ui: a szakszeru segitseg nem mindig a leghatasosabb :)
2011. aug. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
00:35 - nincsenek barátaim, nagyon sokszor próbálkoztam, és bármit megtennék egy barátért, de esélyt se kapok, vagy ha igen, hamar megutálnak. barátnőm is 1x volt, őt is volt osztálytársam mutatta be, és mint mindenki más, csak úgy eltűnnek, nem mondanak semmit hogy miért nem akarnak velem többet találkozni, hanem mondják hogy nem érnek rá vagy most mást csinálnak, és ennyi. de egyébként köszi hogy írtál!
2011. aug. 10. 00:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ( ha nem találsz barátot ), beszélj a családodda/testvéreddel/unokatestvéreddel, vagy bárkivel, aki közel áll hozzád. Ha ez sem megy, itt ez az oldal, kérj itt segítséget, ingyen adják, csak írd meg levélben hogy mi a problémád. De ne úgy, ahogy itt, fejtsd ki nekik, hogy mitől van a depid meg ilyesmi :) [link]


Ha itt sem kapsz segítséget, akkor kérd ki szakember véleményét.

Remélem segítettem.

2011. aug. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

00:54 - szüleimmel nem ápolok jó kapcsolatot, és utálom is őket, de erről most nem akarok írni. szakértői segítség: rosszul fogalmaztam meg a kérdésemet, úgy értettem, hogy kit kell felhívnom vagy kihez kell fordulnom vagy mit kell csinálnom ahhoz, hogy bármilyen segítséget kaphassak, ami nem ilyen 15.000ft/45 perc pszichiáter féleség hanem valami normális. sok embernél láttam már hogy voltak orvosi papírjai az ilyen jellegű problémáiról, de ők mindig 18 aluliak voltak, és ott másképp megy...


kifejteni depit --> nem is akartam, cska leírtam pár infót, de megnézem az oldalt és írok nekik levelet, és köszönöm! és igen segítettél!


azért továbbra is várok bármilyen ötletet/tanácsot/választ!

2011. aug. 10. 01:07
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 00:54es vagyok


Úgy tudom, ha háziorvoshoz mész el, ő ír neked valami beutalófélét vagy ilyesmit pszichológushoz, úgy meg akkor ingyenes :) de ez nem biztos.

2011. aug. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha pedig kerulned a szemelyes talalkozast, letezik ifjusagi lelkisegely szolgalat, ugy tudom, ez ingyenesen hivhato:

[link]

2011. aug. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

01:41 - az az igazság hogy fogalmam sincs ki most a háziorvosom, de felírtam magamnak mint lehetőség és köszönöm!


02:09 - asperger szindrómám miatt nehezen fejezem ki magam (bár ez látszik is a szövegeimből), félénk vagyok, nehezen beszélek, és nehezen nyílok meg, telefonálás pedig az se az én műfajom viszont látom van email címük úgy hogy azt is megfogom próbálni hamarosan, köszönöm!

2011. aug. 10. 02:24
 9/9 A kérdező kommentje:
mindkét helyre írtam emailt, de még nem jött egyiktől se válasz... úgy hogy kénytelen vagyok még egyszer feltenni a kérdést csak másik kategóriába
2011. aug. 11. 13:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!