Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak hogy jobban bírjam?

Mit csináljak hogy jobban bírjam?

Figyelt kérdés
ki akarok menni külföldre, most dolgozom, meg angolt tanulok, de munka után mindig bealszom amikor tanulom olyan fáradt vagyok, munka elött pedig nem tanulhatok, mert 6ra kell mennem dolgozni mit csináljak hogy ez ne így legyen? 19 / l
2011. jún. 28. 17:53
 1/5 Molia válasza:
tarts egy hetet amikor csak pihensz és dolgozol. hagyd egy kicsi időre a tanulást. addig is nem idegesít a tudat, hogy: Istenem tanulnom kéne! meg fel is töltődsz energiával.
2011. jún. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ezt már próbáltam, nem jött be mert 1 hét után is visszaalszok:((
2011. jún. 28. 18:19
 3/5 anonim ***** válasza:

A látszat ellenére, nincs meg a kellő motívációd.

Ha a fejedben már megszületett volna a tudat, hogy neked ki KELL menned külföldre, mert nincs más lehetőséged, akkor sokkal jobban tudnál a feladatra koncentrálni.

A kérdésedből arra következtetek, hogy önnállóan tanulod a nyelvet (ergo nincs veszíteni valód, ha nem sikerül). Ha esetleg megpróbálkoznál egy nyelviskolával, akkor már a belefektetett összeg is motíválna valamennyire.

Továbbá ki mondta, hogy munka közben nem lehet tanulni?

Persze ez munkahely és szakma függő, de vannak hangos nyelvleckék is (pl. relax angol).

Ezeket hallgathatod munkába, munkából menet és ezzel is előrébb lehetsz.


Kitartás és jó tanulást!

2011. jún. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
videotonban dolgozom gépek között 8 óra állással. tehát nem tudok tanulni közben. És én elhatároztam, és van veszítenivalóm mert így sose jutok ki külföldre
2011. jún. 28. 18:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Az nem veszítenivaló, hogy nem jutsz ki külföldre...

Elveszíteni csak azt tudod, amid már megvan!

Ezért is mondtam a sulit, mert oda be kell fektetni, hogy megtanuld a nyelvet és ha mégsem tanulod meg, na akkor elveszítesz valamit (a mai nyelvsuli árak mellett nem is keveset).

Az, hogy állómunkát végzel, még nem jelenti azt, hogy nem lehet egy mp3 lejátszót hallgatni (bár ezt természetesen te tudod jobban hiszen te vagy benne).

2011. jún. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!