Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az ember hogyan szerezhet...

Az ember hogyan szerezhet magának tekintélyt?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 20:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Írok egy kicsit a szakmai tekintélyről, - pontosabban arról, amit én annak gondolok.


Az ember, akinek szakmai tekintélye van, feltétel nélkül meghallgatja minden kollégájának a szakmai észrevételeit, - szimpátiától, hozzáértési fokozattól függetlenül. Teszi ezt azért, mert a "legutolsó" emberke észrevételeiből is lehet tanulni és emberként is kijár a kollégánknak, hogy emberként tekintsünk rá.

A munkafolyamatokat a legalapvetőbb műveletektől kezdve a legmagasabb szintig - TEVŐLEGESEN - ismeri.

Bárkit, bármikor képes legyek helyettesíteni szükség esetén, - nem szégyen beülni, és dolgozni egy beosztottnak kialakított munkahelyen.

- Csak akkor kérhetek bárkin is számon bármit, ha ismerem, hogy melyik munkamenet hogyan, mivel, ill. mennyi idő alatt valósítható meg.

A negatív észrevételeket nem hallgatja el, hanem tapintatosan érzékelteti az érintettel a felmerülő problémát - és szükség esetén személyesen (!) megmutatja, hogy miként lehet azt az elvárható szinten, ill. időnormán belül megvalósítani.

A pozitív észrevételekkel sem (!) szabad "takarékoskodni"!

Igen is, tudomására kell hozni az abban érintettel, ha különösen jól teljesített valamelyik területen, - éreztetni kell vele is, hogy figyelünk a munkájára, és nem csak a "rosszat" vesszük észre.

Tudni kell "leereszkedni", - ha szükséges - egy szintre, amely nem azt jelenti, hogy tiszteletköröket futunk, hanem azt, hogy bárkivel képesek vagyunk együttműködni.

Nem szabad megelégedni a már elért szintekkel, - állandóan fenn kell tartani az igényt a fejlődésre, az új befogadására, - és ez akkor is áll, ha más áll elő fejlesztési, munkafolyamatot hatékonyabbá tévő ötlettel.

Amennyiben nem fogadható el egy kolléga álláspontja, akkor csak szakmai ellenérvek fogadhatóak el indoklásként.

Tudni kell elismerni a magunk által elkövetett hibákat - MÁSOK JELENLÉTÉBEN IS.

Tudnunk kell azt is, hogy csak az hibázhat, aki tesz is valamit, - aki egész nap masszírozza magát, csak az nem követ el hibát.

Legyen könnyebb gondolkodni, - beleélni mások problémáiba magunkat, - mint megsértődni!

- Sajnos általában fordítva szokott ez "működni".

Munkakapcsolatnak nem szabad - személyes - szimpátiára épülnie, - a munkahely, munkahely, az otthon, az otthon.

Személyes kapcsolatokat tartsuk a munkahelyen kívül, - kívülről se "hozzunk be" problémákat a munkahelyre!

Személyesen gondoskodjon a folyamatos továbbképzésekről - ugyanez az ember, - nem kell azt "észre venniük" a kollégáknak, hogy most éppen azt teszik velük. - Nem a papíron lefuttatott továbbképzések a hatékonyak, hanem azok, amelyeken személyesen szembesül az ember egy megoldandó problémával.



Tizennyolc éve teszem a dolgomat ugyanazon a munkahelyen, - folyamatosan emelkedve igazodó színvonallal, - és ez egy működő szakmai tekintély, amit kivívtam a fentiek betartása által.

2011. jún. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
75%
Gerinc, megbízhatóság, magabiztosság, esetleg még tegyél is valamit a célcsoportért.
2011. jún. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

tegnap 14:12


Mások véleménye nem számít! Csak is azoké akik közel állnak az emberhez, pl család barátok. De más embereké nem!

2011. jún. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%

21:51

Szóval akkor ha a családod nem mondaná, hogy ne járkálj férfi léttedre bugyiban diszkóba, akkor elmennél úgy, ha az tetszene, mert más véleménye nem érdekel. Vagy ilyenek azok akik kötekednek az utcán, beszólogatnak stb, kitérdekel más véleménye, csak a tesók a fontosak.

Igen, hatalmas tekintélyed lehet, ha így állsz hozzá....

2011. jún. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
50%

23:22 te tényleg nem érted.


Nyilván nem ilyen extrém dolgokra gondoltam. Miért, téged ennyire érdekel mások véleménye? Szóval ha azt mondják neked, hogy egy h.lye f.sz lúzer vagy, akkor ezen kattogsz napokig? Mert ha nekem ilyet mondanának én kiröhögném és nem törődnék vele. Én ilyen dolgokra értettem pl.......

2011. jún. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
75%
Tudom, hogy teljesen másra gondoltál akkor mint amit leírtál, csak engem kicsit idegesítenek az ilyen nagy szavakban fogalmazók. De mind1 nem trollkodok ilyen kis semmiségen. Amúgy én azt írtam, hogy mérlegeld mit mondanak. Ez nem kattogás.
2011. jún. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!