Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Barátok nélkül meglehet az ember?

Barátok nélkül meglehet az ember?

Figyelt kérdés
19éves leszek lassan és ugy vettem észre, hogy senki sincs melettem...senki sincs,akiben igazán megbizhatok, akivel kidumálhatom magam.Haverjaim vannak,de csak olyanok, akikkel semmit sem lehet megbeszélni, nemvesznek komolyan és inkább csesztetnek ha mondok valamit, minthogy megértenék.Öszintén szólva, nincs egy barátom se, pedig néha jó lenne megbeszélni egy baráttal a dolgokat,élményeket.Barátnöm sincs közel 1 éve , mert tulságosan magamba fordultam véleményem szerint...azonban nem érzek magamban eröt, hogy ezen változtassak.Néha saját magammal beszélgetek,mikor egyedül vagyok.Esetleg van valami használható ötletetek?(18vagyok)
2011. máj. 23. 11:34
 1/8 skarma ***** válasza:

nekem sincsenek igazi barátaim, erre én is most döbbentem rá a ballagáson, hogy tőlem senki nem búcsúzkodik sírva...

De én úgy vagyok vele, hogy ha felvesznek egyetemre, az új városban találok olyan barátokat, akikkel egy húron pendülünk, és mély barátság jöhet létre belőle.

2011. máj. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem ezzel sok fiatal így van, hülye egy világot élünk most, nem csodálom, hogy nem találsz értelmes embert magad mellé. Nekem meg pont az a bajom, hogy rengeteg ismerősöm van, de ezek olyan felszínes kapcsolatok, tehát ugyanúgy magányos vagyok, nincs egy közeli barát, akivel mélyebben el lehetne dumálgatni. Elegem van az üres, felszínes kapcsolatokból, a jópofizásból, abból, hogy csak akkor vagy ember, ha van 500 ismerősöd és marha menő cuccokban jársz.

Én azt tervezem, hogy radikálisan törlöm ezeket az embereket az életemből és akit érdemesnek tartok arra, többet fogom keresni a társaságát.

2011. máj. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Énis igy érzem.Legrosszabb, hogy van aki ugy csinált mintha megértene, majd a hátam mögött mással rajtam nevet...Ugy érzem, hogy senki sem ért meg...Senki sem azt látja bennem, aki vagyok.
2011. máj. 23. 11:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Mennyi ilyen kétszínű embert ismerek... nálam az nagyon bevált, hogy amikor megtudtam, hogy kibeszéltek, vagy pletykáltak rólam, szemtől szembe kérdőre vontam. Akkor már egyik sem volt nagyszájú, meg magyarázkodtak zavartan.
2011. máj. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, meglehetsz nélkülük. Viszont megvan az ára mindennek.

Szerintem szegényebb lenne az életünk a barátaink nélkül. Akár hideget kapunk tőlük, akár meleget.

2011. máj. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Először is szerintem ezeket az embereket, akikkel vagy elkéne felejtened és új emberek felé nyitni. Ezeken az embereken keresztül újabb embereket ismersz meg és, amikor nem számítasz rá hirtelen megtalálod azt az embert, akivel eltudsz beszélgetni és nem kinevet meg csesztet. Hidd el ez valóban így van. De ha van kedved beszélgetni a próblémádról én szívesen meghallgatlak. Ugyan is ha kitudod magadból beszélni már sokkal jobban érzed magad. És lehet még el is tudod magad határozni:)
2011. máj. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Komolyan mintha magamat hallanám... csak nekem durvább, én tudom h miért zárkóztam el a világ elől, meg stb... Igen a jó ötlet az, hogy én is szeretném tudni :(

Melyik városban laksz?

2011. máj. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

17éves vagyok,detto ugyanez a bajom. rengeteg ismerosom van,rengeteggel jol el is társalgok,viszont mikor kellenének akkor kb nincsenek sehol..

azota rajottem hogy ez igy nem mehet tovabb, beszelek olyan emberekkel is akiket ezidaig nemigazan csiptem, nyitok teljesen ismeretlenek fele is. rogton lett 5-6 barátom,akik meghallgatnak , talán veluk elmelyul ez a kapcsolat : )

17/F

2011. jún. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!