Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért sír az ember ha valami...

Miért sír az ember ha valami bántja?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra hogy,miért társul sírás a szomoruság mellé.
2011. ápr. 8. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Örömből is lehet sírni, az még szebb is :)


Viszont hogy példát mondjak, én egyáltalán nem vagyok egy sírós fajta, még temetéseken sem tudok sírni, pedig volt már hogy akartam. Érzéketlen embernek lát mindenki, amivel nincs is bajom, ilyen a karakterem. De összevesztem valakivel, akit szerettem és akkor tudtam sírni, mert fájt. Fájt belülről, kívül csak reszkettem kicsit. Ha szomorú vagyok akkor nem tudok sírni. Ez is egyedi eset volt, csak nem éreztem magam jobban tőle.


Néha jobb sírni egy kicsit, mert feszültség távozik el belőled, megnyugszol és jobb lesz. Esetleg elfáradsz és alszol egyet. Persze nem mindenki tud sírni, és az tényleg nagyon tud fájni, ha pont akkor nem tudsz sírni, mikor a legjobban kellene.

2011. ápr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a sírás nem a szomorúság mellé társul hanem a tesi és lelki fájdalom mellé. Én ha csak szomorú vagyok akkor nem tudok sírok,amúgy is csak ritkán szoktam de ha sírok akkor vagy dühömben vagy elkeseredettségemben,vagy túl sok feszültség. Vagy amikor fáj a lelkem..
2011. ápr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Darcy01 ***** válasza:

Szerintem azért sír az ember - akár boldog, akár szomorú - hogy levezesse a felgyülemlett érzelmeket.


Én egyébként nagyon sírós típus vagyok, de inkább örömömben szoktam sírni, nagyon könnyen meghatódom. Vagy még akkor, ha nagyon feszült vagyok a sok tanulás miatt és úgy érzem, hogy nem bírom, pihennem kell.

2011. ápr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!