Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi történik velem? Magányos...

Mi történik velem? Magányos leszek?

Figyelt kérdés

Egy 17 éves vidéki srác vagyok. Nem találom a helyem sehol sem. Több, különböző személyiségű emberrel szoktam beszélgetni, de valahogy egyikhez sem tartozom. Régen (1-2 éve) eljártam koncertekre (vidéki vagyok, szóval a kocsmákon túl nem igazán tudok jutni kis pénzből), de már az sem az igazi. Egy ideig úgy éreztem, hogy na ott vannak az olyanok mint én, de mégsem. Rájöttem, hogy az nem az én társaságom, nem iszom (nem valami sokat), nem cigizek, és ennyi elég is, hogy ne érezzem magam ott jól. Van 1-2 komolyabb barátom, akiket tényleg BARÁToknak nevezhetek, de bizonyos helyzetekben szégyenlem őket. Ami barátok közt elégé nem helyén való szerintem. Ők egy kicsit visszahúzódóbbak mint mások, de mégse annyira, mint a korombeli "otthon ülök és nem csinálok semmit emberek". Teljesen másnak érzem magam. Mostanság jóformán csak szomorkodok, bűntudatom van mert itthon kockulok, a "kocka" haverokkal, akiknél ugyan ez a helyzet. Jó fejek, bírom őket, de nem vagyok annyira kocka mint ők, ezért sok mindenben nem értek velük egyet. A másik oldalról pedig kapom a pofámba, hogy: "Egésznap itthon ülsz, nem jársz sehova". Barátnőm nincs, nem is volt, pedig mint mondtam, nem vagyok vissza húzódó. A diszkó nem az én helyem, ész nem kell ahhoz ami ott folyik...Nagyobb koncertekre szívesen eljárnék, ha nem lenne eszméletlenül messze, minden hasonló rendezvény. A költségekről nem is beszélve...

Összesítve az életem egy kis iskola (egyáltalán nem vagyok jó tanuló), délután gépezés, a basztatások tűrése, és fejfájás emiatt az egész miatt.

Sokan azt mondják, nagyok az elvárásaim az emberekkel szemben. Lehet így van. De nem tudok ellene tenni, hiszen nem akarok egy beképzelt, bunkó, buta, rosszindulatú ember barátja lenni.

Meddig mehet ez így? Mi történik velem? Esetleg valaki aki hasonló cipőben jár?


2011. ápr. 5. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem kb. 4 éve folyamatosan.. Mára már annyira elkeseredtem, hogy inkább csak sodródok, nem teszek semmit, mert amit tettem, mindig lehurrogásban végződött.. Csak ülök és várok. Hátha történik valami.. ami tudom jól hogy nem fog bekövetkezni..
2011. ápr. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kezdj el sportolni valamit, addigsem gépezel vagy unatkozol, illetve sportolás közben ismerkedhetsz is.
2011. ápr. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első: Hány éves vagy?

Második: Nem vagyok egy sportos alkat, el sem tudnám magam képzelni sportosan. Edzőtermen gondolkodtam, de hihetetlen drága.

2011. ápr. 5. 23:36
 4/9 anonim ***** válasza:
én is vagyok...nem sok mindent tudok tenni ez ellen.járj el sétálni,ha van vmi érdekes szakkör vagy akármi a suliba,kárj oda,bár gondolom ezek szerint nincs...
2011. ápr. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nemvagy sportos alkat akkor főleg rádfér. Ne érts félre nemkell profi sportolóvá válnod, de legalább egy egészséges hobbiszint az nem ártana meg.
2011. ápr. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. 16.
2011. ápr. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Dettó, bár nekem szerintem elég extrém elvárásaim vannak az emberekkel szemben. Van ugyan akit jófejnek tartok egy darabig, aztán megunom, és elkönyvelem hogy na ő is csak egy a többmillió unalmas, ugyanolyan akárki közül... Az a baj, hogy senkinek nem mutathatom meg igazából, hogy milyen vagyok, ami általában mondjuk szórakoztat, hogy nem ismer senki, de néha azért eszembe jut, hogy jó lenne egy "magamfajtával" megismerkedni. De erre nem sok esélyt látok. :) (Amúgy alapból jól megvagyok magamban, szóval annyira azért nem zavar a dolog.. csak néha.:)
2011. ápr. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jóformán ugyan az... csak nekem van barátom. Anno ugyan ilyen voltam, sőt, még a mai napig is ilyen vagyok.

Mindenkiben van valami más, ami megkülönbözteti a másiktól. Te ezen esetben ilyen vagy, ilyen a természeted.... felfogásod, jellemed, stb. Szerintem semmiképp nem leszel magányos... csak ülni kell és egyszer csak beléd botlik valaki...

2011. ápr. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg senki ne üldögéljen várva a csodát, hanem menjen elébe! Ha nincs társaságod és unatkozol, kezdj el utazni! Nem kell a kifogás, hogy nincs rá pénz! Lehet stoppal is. Meg aki netezik, nézzen utána a kanapészörfözésnek!

Aki utazik, rengeteg embert megismer és önmaga is válatozik. Ki tudja, hol fogsz megismerkedni érdekes emberekkel (netán szerelemmel)? Vagy lehet, hogy te alakulsz olyanná, hogy nagyobb toleranciával viseltetsz mások iránt.

2011. ápr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!