Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megőrültem? (Kérdésed túl...

Megőrültem? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Kicsivel több mint fél éve meghalt az apám, és azóta egyszerűen teljesen megváltoztam. Néha már a sírás szélén állok amikor mindig is olyan ember voltam aki nem nagyom szereti kimutatni az érzéseit. Annyira kibeszélném magamból az érzéseimet de nem tudom hogy kinek. Anyámat nem szeretném evvel terhelni jelenleg neki is gondjai vannak, és a barátaimat se. Nagyon sokat lógok iskolából, egyszerűen mintha teljesen megőrültem volna. De néha végig gondolom a dolgaimat és akkor jövök rá hogy: te jó ég mekkora marhaságot csináltam. Nem rég keresett meg az igazgatóhelyettes egy üzenetben, és azt mondta ha van valami gond akkor segít, szerintetek neki elmondhatóm ezeket a dolgaimat? 19 éves fiú vagyok és egyszerűen annyira félek attól hogy egyszer csak összeomlok valaki előtt. Ezenkívül mostanság alig tudok elaludni, mert mindig félek a holnaptól, nem tudom hogy miért, egyszerűen rettegek.
2011. ápr. 5. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mond el az igazgatóhelyettesnek a gondjaidat. Biztosan tud segíteni,legalább jó tanáccsal,hogy túl juss ezeken a dolgokon.
2011. ápr. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen megértlek!

Az én véleményem is az, hogy mond el az igazgatóhelyettesnek.

Meglátod minden rendbe jön.

Ha úgy érzed sírnod kell, vonulj el egy csendes helyre és nyugodtam sírd ki magad, az könnyít rajtad (bár nem oldja meg a problémádat). Egy 19 éves fiúnak sem szégyen ha sír.

Próbálj meg egy napló szerűséget vezetni. Vagy akár nekem is privátban mesélhetsz, szívesen meghallgatlak, és nem is ismerlek, tehát ez is könnyít a dolgodon.

Ui: soha ne add fel, légy erős, és édesanyádat is támogasd!

2011. ápr. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is nem régen halt meg az egyik legfontosabb ember az életemben és nekem is rettentő fájdalmas volt, de mivel én lány vagyok sokkal könnyebben feldolgoztam. Biztos vagyok benne, hogy benned van a "férfi büszkesége", tehát nem mersz mások előtt kiborulni, sírni. Ez persze nem is kell, de kell, hogy találj egy személyt, akinek elmondhatod, hogy mit jelentett neked apukád, miért érzed, hogy most az életed nagy része eltűnt és így tovább. Nem véletlenül mondják a pszichológusok, hogy ki kell beszélned magadból a fájdalmat. Le fogod tisztázni, ha elmondod valakinek. Ha esetleg úgy gondolod, velem beszélhetsz róla, ismeretlenül ugyan, de a helyzetben ismerősen lehet, hogy tudok segíteni.

Remélem, hogy jól alakulnak a dolgaid.

19/L

2011. ápr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy pszichológust keress. Tudom hogy a legtöbb ember az ilyen kommentet átugorja, mert én is ezt csináltam. mígnem annyira magamban tartottam, hogy beteg lettem és kórházban kötöttem ki. tetőtől talpig megvizsgáltak, semmi bajom sem volt. hazajöttem megint beteg voltam. és akkor küldtek pszichiátriára. ott kaptam gyógyszert, és azzal átküszködtem egy egész évet. mondjuk én nem azért mert meghalt valakim, hanem mert a rokonaim se szeretnek, és nem voltak barátaim, mert új osztályba kerültem. jó ezek olyan tini gondok, de kb. ugyanolyan mértékű. ne várd meg szerintem míg a testi egészségedre menjen ez az egész depresszió (mert sztem lehet annak nevezni) mert én tudom, nagyon szörnyű kilábalni, főleg ha odáig fogsz eljutni mint én. keress egy pszichológust vagy pszichiátert (annyi a különbség h pszichológusnál beszélgetnek veled, pszichiáternél inkább gyógyszereket kapsz) és hidd el, nagyon sokat fognak neked segíteni.

és ne félj attól hogy egyszer valaki előtt összeomlassz, mert ez is csak rosszabb, ha magadban tartod. ezen át kell ess. néha olyan jó érzés kisírni magad más előtt, de tényleg. most az hogy fiú vagy az semmin nem változtat. meghalt az apukád, persze hogy összeomlassz (mint kb. mindenki más aki elveszti az apját) amúgy részvétem :( legyél erős. bár tudom = könnyű mondani. de azért próbálj meg. és tényleg ne félj vki előtt kinyílni és sírni. utána sokkal jobb. szerintem az első akinek el kell mondanod az az anyukád.

2011. ápr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!