Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vigasztalt már meg valaki?

Vigasztalt már meg valaki?

Figyelt kérdés

Amikor problémáink vannak sok ember próbál "megvigasztalni". De ez nagyjából olyan sablon mondatokból áll("Majd megoldod" stb). De persze aki mondja, az tényleg meg szeretne vigasztalni, de ilyenkor nem sokat segitenek ezek...



Érezted már azt, h valaki tényleg meg tudott vigasztalni? Valaki olyan volt, akitől nem is vártad vagy vki barát, közeli rokon?

És mit mondott h sikerült megnyugtatnia?


2009. febr. 24. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, éreztem, most nem tudok konkrétumot mondani, de nem is az a lényeg sztem, hogy mit, hanem, hogy hogyan mondta... :) Szívből, és őszintén... És itt a lényeg... :)
2009. febr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. :-(
2009. febr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

igen,éreztem. tényleg az a fontos,hogy hogyan mondja az illető amit mond,de van amikor nem a szavak a legjobbak a vigasztalásra. egyszer amikor nagyon ki voltam borulva a barátom úgy vígasztalt meg,hogy nem mondott semmit csak átölelt és én pedig csak sírtam. ahogyan megölelt,az olyan biztonságérzetet adott és tudtam,hogy van kire számítsak. éreztem,hogy ő velem van mindenben és bár nem mondott semmit mégis nagyon megnyugtató és vigasztaló volt. persze amikor már túl voltam a "kritikus ponton",akkor beszélgettünk és mondta,hogy nincs semmi baj,szóval jöttek a sablon mondatok ahogy te írtad,de még ezekből is éreztem a törődést. :)

egy 16 éves lány ^^

2009. febr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem pár nappal ezelőtt az exbarátomnak sikerült megvigasztalnia. Nagyon magam alatt voltam, és jól esett, hogy beszélgethettünk, és mondott olyan dolgokat, amiken elgondolkodtam, és be kellett látnom, hogy nagyon igaza van. Furcsa, hogy ő segített, hiszen az ember utoljára ilyen helyről várna segítséget.
2009. febr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Próbált, de nem szeretem, ha vígasztalnak, Én sem igen szoktam senkit.

Attól, még a problémák nem oldódnak meg.

2009. márc. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. Velem az a baj, hogy ha vígasztalnak, rosszabb, mert meghat és mégjobban sírok tőle.... Azért kezdek rá mégjobban, mert a vígasztalásból érzem, hogy törődnek velem és olyan jó érzés, hogy valaki ennyire szeretne segíteni. Egyszer a barátnőm is meg akart vígasztalni (meghalt az édesanyám), de akkor is az volt, hogy csak jobban rákezdtem... Ekkor megölelt és kérdezte, hogy szeretnék-e egyedül lenni. Mondtam, hogy jól esne, ha ott lenne velem. Leült mellém és mondta, hogy "sírd ki magad nyugodtan!". Már az is segített, hogy ott ült mellettem. Ha viszont én látok sírni valakit, nem tudom hová tenni... Tudom, hogy vígasztalni kéne, de nem tudok kinyögni semmit... Éppen ezért tudom megérteni, ha nekem is azt mondja valaki, hogy nem tud vígasztalni. Én olyankor nem találok szavakat, sablonszövegeket meg nem akarok mondani, így marad a "csak szólj, ha segíthetek" és megsimítom az illető hátát. Vannak ilyen emberek, akik nem tudnak vígaszt nyújtani, mert leblokkolnak, amikor sírni látják a másik embert. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem éreznek együtt a másikkal... Üdv: Gyuszi
2010. febr. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!