Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Könyvet írjak egy fiúról?

Könyvet írjak egy fiúról?

Figyelt kérdés
aki a valóságban is magába van fordulva. nem ismerem, de mások sem igazán.. Nem tudom, az ő nevében írjam, vagy egy lány nevében(aki én vagyok).. Melyik egyszerűbb? Fiúk, milyen fiúként élni?(nem akarom átoperáltatni magam-.-)
2011. márc. 13. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:

tudnál egyáltalán bármit is írni róla? ... mivel nem ismered, mások sem ismerik, ő fiú, te lány ... bár amúgy ki lehetne ebből hozni érdekes dolgokat!(a magányos, ismeretlen figurák mindig is jó sztorik alapjai voltak) :D .. de a srác, akit te ismersz valószínűleg unalmas életet élhet, ezért neked kell kitalálnod valami jobbat neki

Vagy mindenképpen valósághű akarsz lenni?

2011. márc. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ez hülyeség. Senkit sem érdekel. A pasi nem olvasná el, mert tudja milyen pasinak lenni és egy megába fordult embernél unalmasabb. Valljuk be nem lehet 10 oldalon kerezstül húzni hogy ül minden nap minden órán és minden szünetbe az iskolapadba magányosan.

A lányt meg nem érdekli egy ilyen visszahúzódó antiszoc figura.


Érdektelen.


Ha írásra adod a fejed az olyan legyen ami más embereket is érdekel, és olyan tartalma legyen amit te sem unsz meg folytatni a 10. oldal után.

2011. márc. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

20:44-nek

Könyvet nem csak másoknak lehet írni. Sokan (talán a legtöbben) csak simán maguknak, "az asztalfióknak" írnak. És ez egyáltalán nem értelmetlen. (pl: Fejlődik az írásbeli kifejezőképességed ..)

Éppen ezért ilyenkor nem muszáj mások számára is érdekes témát választani.

2011. márc. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 habibi ***** válasza:

akit nem ismersz, arról hogy tudsz könyvet írni? még érteném, ha novellát, de könyvet? és miről szólna? lenne benne legalább valami esemény , csavar is vagy csak az, hogy van oszt csókolom? Fejezd ki magad bővebben!

és E/3- ban írj róla, ne vedd fel a személyiségét, nagyon zavaró tud az lenni.

2011. márc. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

tegnap 20:56

Ez így van. Az irodalom tanárom is az asztal fióknak ír.

Csak én SZERINTEM egy fiatal, tinédzser lány okulva a saját hibáimból és ebből kiindulva, Nem fog tudni olyan könyvet írni, ami nem köti le eléggé, és amikor már az elején tudja hogy senkit se fog érdekelni az teszi a halálba a egészet.

De természetesen ott a szerintem és magamból kiindulva mindenki más..

2011. márc. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
vannak bőven ötleteim, pl kiderül h elmebeteg vagy h szemtanúja volt vminek vagy ilyesmi, de amúgy inkább magamnak írom.. manapság nem sok lehetőségem van rá, hogy megmutassam "amit tudok".. eredetileg novellának indult, de már kezdem őket unni és kíváncsi vagyok, h egy könyvet hogyan tudnék kivitelezni. lebeszélni nem kell, senkit nem szándékozok a lelki problémáimmal untatni. csak nem tudom, hogy álljak neki...
2011. márc. 14. 13:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez esetbe.. Az én tanácsom, hogy úgy írj mint 1 novellát, csak hoszabb lesz a kivitelezési idő.

Mindenki máshogy ír/áll neki és hasonlóak.

Szerintem egy nagyon fontos motiváció az izlésesség. Miért mondom ezt? Az izlésesség, legyen bármilyen is az egyéni stílusod az hozzá tesz valami pluszt! Több lessz tőle, ha valami szép dologba/on van körítve.

Én elmentem és vettem 1 ilyen kis füzetet [link] ezt megfogtam és kidíszítettem ragasztható flitterekkel,gyöngyökkel, kis apróságokkal. Adtam neki címet.

Zene bekapcs, függöny kihúz és ebbe a kiskönyvbe elkezdtem minden részletet összeszedni. Volt 1 kisregényem amit az elmebetegségek, leginkább a személyiségzavarok ihlettek. Szóval rengeteg kórismeretet gyűjtöttem én mindent megnéztem interneten és lejegyzeteltem, ami csak kellhetett. Térkép, állat-,növény fajok a területen, az etnikumok százalékos aránya Mindent!

Volt amikor csak úgy a semmiből történet foszlányok kis töredékek csak úgy jöttek a semmiből. Suliba, ebéd közbe, éjszaka felkelve az álmomból mind leírtam. ÉS amikor úgy éreztem, hogy minden gyűjtést elvégeztem amit akkor ellehetett a meglévő kis porszemekből, írtam pár vázlatot. Ezután neki vágtam. Csak nyáron tudok írni amikor kinézek az ablakon és zöldek a fák, süt a nap, vagy épp zuhog az eső.

Én ezt a kisregényt sem fejeztem be. Meguntam, nem tudtam hova csavarni. Untam, hogy egy már előre megtervezett történetet írtam le. Úgy szerettem volna írni, hogy nem tudom mi történik utána, csak a jelenben tartózkodni és úgy alakítani az egészet a végkifejletig, hogy én se tudjam mi lesz a legvége. DE ez nekem nem megy. Így rengeteg próbálkozás után feladtam.

Remélem veled nem történik ez meg soha!

Tanácsot nem tudok adni, de talán hogy leírtam én hogy csináltam az rajtad is segít egy kicsit.

2011. márc. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen én is így kezdtem, volt már ufós regényem de énis meguntam: D és szétment a füzet, mert mindig nálam volt. de idegesít, hogy mindent félbehagyok, ezért ezt meg kell írnom akármilyen hülyeség is lesz.
2011. márc. 16. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!