Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon nincs türelmem mostanáb...

Nagyon nincs türelmem mostanában az emberekhez, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, lány, nem tudom ennek mennyi köze van hozzá - nincs türelmem ismerkedni se. régebben nagyon szerettem mások problémaiban segíteni, tanácsot adni, de nincs türelmem mar.. nem tudom mitől van ez, és mit tehetnék ellene.
2011. febr. 13. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
i need szpéjsz -> nekem meg a habsikhoz^^
2011. febr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hozzájuk se nagyon.
2011. febr. 13. 16:30
 3/11 anonim ***** válasza:
felnőttél.
2011. febr. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
felnőttem? ezt hogy érted? szerintem meg korán sem vagyok felnőtt...
2011. febr. 13. 19:21
 5/11 anonim ***** válasza:
sztem csak egyszerűen belefáradtál abba hogy másoknak segíts. tarts egy kis szünetet ami nem megy azt ne erőltesd majd visszajön a türelmed.
2011. febr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ha már ismerkedéshez sincs türelmed, mit vársz a jövődtől? Formáld át az énképet és tegyél a dolgokért. Ne akard a világot megmenteni, szelektálj.
2011. febr. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

19:21

úgy,hogy rájöttél,hogy nincs értelme tanácsokat adni másoknak,meg állandóan segíteni meg jó fejnek lenni....

aki felnő az rájön erre.na jó ez azért egy kicsit sarkított dolog,bár én így gondolom 30 éves fejjel:-)

de tömören,talán arról lehet szó nálad,hogy túlzásba vittes ezt az egészet,ezért egyszerűen meguntad az ismerekedést,túl türelmes voltál és megértő,magaddal pedig nem foglalkoztál eleget,pedig önzőnek is kell tudni lenni.

jól látom a dolgot?

2011. febr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
azt kell, hogy mondjam, hogy igazad van. most így visszagondolva, tényleg állandóan azt tartottam szem előtt, mi jó először másoknak és csak utána én, meg akkor is, ha ezzel magam alatt vágtam a fát. azt hittem ez jó, most is azt mondom, hogy végül is ez jó, csak elegem van belőle. meglepett amikor azt írtad, hogy felnőttem, nem is tudom, hogy ez jó vagy rossz, de mindenképp más. csak nem igazan tudom ezt kezelni, azt hiszem...
2011. febr. 14. 15:17
 9/11 anonim ***** válasza:

hát akkor megpróbálok némi tanácsot adni:legyél mindig te az első önmagad számára! ez az egészséges önzés,ne érezz bűntudatot miatta.csak abból adhatsz másnak,ami neked is megvan,tehát először saját magadnak kell megadnod mindent,és akkor másnak is jutni fog elég,mert nem fogsz titkon attól félni,hogy magadnak nem adod meg azt amire vágysz.a tanácsosztogatásról,mindig segítésről meg annyit,hogy rá fogsz jönni,de talán már rá is jöttél,hogy kevés ember van akinek tényleg a másik tanácsára,és segítségére van szüksége.nagyon sok ember csak sajnáltatja magát,a középpontban akar lenni,és legkevésbé sem a másik tanácsaira kíváncsi.ez tapasztalat....és bizony jól tartja a régi mondás,hallgatni aranyat ér:csak akkor adj tanácsot,ha megkérnek rá.

persze nem azt mondom,hogy ha látsz egy idős nénit,aki elesett az utcán akkor menj el mellette szenvtelenül,mert nyilván nem erről van szó.

2011. febr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

persze jogos, értem miről beszélsz. tényleg igy van. hiszen van is pár olyan ismerősöm, akiket barátnak nem nevezhetek, állandóan segítséget kértek, hogy értsem meg őket, adjak tanácsot, legyek ott velük a nehéz helyzetekben, amit én önzetlenül megtettem mert örültem, hogy segíthetek. csak tudod amikor láttam, hogy nekem is szükségem lenne egy kis segítségre, akkor már nem voltak ott, illetve azt, hogy segítettem nekik, tanácsot adtam csak ellenem fordítottak...mint az óvodában. egyik nap agyon dicsér, hogy mennyire jó, megértő barát vagyok, másik nap a legnagyobb ellenségének állít be. hat milyen ez már? elegem van az ilyen emberekből, akik ha gondjuk akad, úgy próbáljak meg megoldani, hogy mindent ráfognak egy másik személyre... gyávák, ezzel nem viszik sokra az életben, és rossz, hogy ezt nem tudjak megérteni.

köszönöm szépen, hogy írtál!!

2011. febr. 14. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!