Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 18 éves vagyok, és egy igazi...

18 éves vagyok, és egy igazi lázadó vagyok. Lehet én alapból ilyen vagyok?

Figyelt kérdés
Azt mondták mire 18 leszek elmúlik de nem múlt el, csak erősebb. Liberálisnak érzem magamat, és a szabadságért lázadok, harcolok. lehet alapból ilyen vagyok? szeretnék csatlakozni egy liberális közösségbe akik szintén harcolnak az emberek szabadságáért, van ilyen? ha igen hol?
2011. febr. 6. 06:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is azt mondták, hogy "Édes kislányom, majd kinövöd!" Márciusban leszek 21 éves, és még mindig nem nőttem ki!

Mondjuk "extrém" korszakom az volt, az extrémség az öltözködésemben jelent meg, de ezt már kinőttem, már nem érzem jól magam azokban a göncökben, mint 16-17 éves koromban, de az életérzés, a furcsa dolgokhoz való vonzódás, a vélemény a mai világról és az emberekről megmaradt, sőt, még erősödött is! Szóval belül csak még inkább az lettem, ami, még akkor is, hogy az extrém gönceimet azóta eladtam.

Szerintem mi ilyenek vagyunk ;)

2011. febr. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Remélem én sem fogom kinőni, nemsokára 17 leszek, és ez nekem nem a serdülőkorral jött, hanem már először ovodában megjelent, hogy én mindig ugymond 'lázadtam', ha igazságtalanságot vagy hasonlót láttam akkor szembeszálltam az ovónénikkel tanárokkal késöbb, egyik iskolábol el is kellett mennem mert ugy megcsináltam magamnak a véleményt 8 évesen.. :) és még mindíg harcolok az igazamért és másokéért is, sokszor én húzom a rövidebbet de engem nem érdekel...

Ez talán más mint a tiéd, de a lényeg, hogy szerintem ez születéstől fogva jön :)

2011. febr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én rohadtul szabadnak érzem magam.. Bármit amit eddig szerettem volna eddig, elértem.. Nem kellett hozzá más csak akarat és józan ész.. Nem értem túlságosan, hogy milyen liberális eszméket hajtasz, de kimondottan érdekelne..

Amúgy ez nem ilyen, hogy a kor kötelez akármire is... Butaság.. Egy közhelyes példaként felhoznám, hogy van aki már 13 évesen érdeklődik a másik nem iránt, s van aki még 16 évesen sem... Van aki már 10 évesen érettségi szintű tudással bír, s van aki még 19 évesen sem... Az, hogy te már 18 éves vagy semmit sem jelent. A lélek nem a kortól öregszik és nem is egyformán...

Lásd a Márciusi ifjakat... Mind bőven 20 év felett voltak és tessék.. A liberális eszmék és a szabadságjogok kiharcolásáért éltek... Minden napjukat az fonta be...

Lehet azt mondani, hogy az egy más világ volt, de ez csak nézőpont kérdése.. Szerintem 200 év múlva ugyan így ezt fogják mondani a maira is...


Ui.: Bár én még mindig nem értem,hogy miért kéne lázadni ami a szabadság jogaimat degradálná... Eh-eh

2011. febr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!