Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tényleg ennyire kilátástalan...

Tényleg ennyire kilátástalan lenne a helyzetem?

Figyelt kérdés
11.es vagyok, és eddigi "életem" során majd megszakadtam a tanulásban, hogy megfeleljek mindenkinek(lemondtam a bulikról, csajozásról, stb). Telebeszélték anno a tanárok a fejemet, hogy tanulni kell, hogy valaki legyél. Valahogy nem érzem, hogy ettől becsülnének meg. Ami pedig érdekel, nevezetesen a természettudományok, egyszerűen értem őket, mennek is, külön bővítem az ismereteimet, de vannak olyan osztálytársaim, akik ránéznek egy feladatra, és simán megoldják, pedig nem is mélyültek el a témában annyira, mint én. Ez is nagyon bánt, hogy én majdnem megszakadok, nekik pedig a kisújjukban van. Mi lesz így belőlem? Talán könnyebb lenne abbahagyni ez ta földi létet, mert az egész életem egy nagy lemondás, ami pedig érdekel, abban nem vagyok jó :S
2011. jan. 12. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
11 evesen lemondtal a csajokrol meg a bulizasrol, te szegenyke
2011. jan. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
11-es, tizenegyedikes, tehát 17 éves, kedves első...
2011. jan. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, ne haragudjatok, ha félreérthető lenne:

11. osztályos vagyok, azaz nemsokára töltöm a 17. életévemet.

2011. jan. 12. 18:06
 4/10 szamóca. ***** válasza:

kikike előbb olvass aztán kritizálj.


kérdező: neaggódj, majd alakul valahogy:) mindenki megtalálja a helyét a világban. nyugodtan járj el ha kedved tartja, htévégente egy nap mindnekine jár szórakozásra, majda többiben tanulsz. és kezdj el gondolkozni hol szerentél továbbtanulni.

2011. jan. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
bocsi bocsi bocsi bocsi ,telleg bocsi, felreolvastam, es igy telleg mas a helyzet
2011. jan. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

szamóca.


De egyszerűen nem megy. Túl nagyok bennem a gátlások, ha pedig alkoholhóz nyúlok, úgy érzem, csalódnak bennem a többeik. Vagyishát nemtudom :S

Az zavar, hogy akármennyire elmélyülök egy témában, sose leszek olyan jó, mint akinek érzéke van hozzá, de nem érdekli.

2011. jan. 12. 18:33
 7/10 szamóca. ***** válasza:

hogy jön ide az alkohol?

szerezz barátokat, szocializálódj a sulidban és utána már velük könnyen fog menni.

egyébként ne keseredj el, majd mész fősulira vagy egyetemre vagy szakmát végezni vagy dolgozni, és ott ugyis új élet kezdődik.

2011. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Remélem igazad van.
2011. jan. 12. 18:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem csak tanulni kell az életben. A tanulás olyan, mintha készítenél egy szerszámot, hogy aztán másra használhasd majd? Mit érsz vele, ha sohase fogod felhasználni, mert csak tanulsz?

Sportolj, zenélj, kézműveskedj! Nem kell feltétlenül földig inni magad, ilyen kulturálisabb dolgokban is lehetsz jó, és hidd el, hogy sok csajjal meg fogsz ismerkedni, ha elkezded ezeket. Az életben tapasztalni is kell, nem csak a tömör cuccokat kell magolni.


Ha elkezded, hamarosan változni fog minden körülötted. Újabb ismerősök, újabb barátok és egy barátnő! ;)


Üdv.

2011. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

ne ess kétségbe :) örülnék ha én tudnék ilyen kitartó lenni mint te. nekem se m1 könnyen a tanulás, bár én nem is mondtam le gimiben semmiről és 3-4-es tanuló voltam...nekem megfelelt ez az állapot, nemtom te milyen tanuló vagy, de sztem nem kell arra törekedni h kitűnő legyél. engedj meg magadnak néha 1 kis lazítást mert tényleg bele fogsz fáradni...

Kitartás, még sokra viheted szorgalommal :)


L/21

2011. jan. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!