Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehetnék művelt és...

Hogy lehetnék művelt és intelligens?

Figyelt kérdés
tudom. olvassak. de MIT?? Most 16 éves lány vagyok, és olyan műveletlennek és butának érzem magam és nagyon rossz :( Hogy kezdjem? Légyszi mindent írjatok le!!
2011. jan. 9. 15:20
 1/8 anonim válasza:

Ha beismered, akkor annyira végül is nem lehetsz buta.

Nem muszáj, ilyen régi unalmas könyveket olvasnod mint pl néhány kötelező olvasmány.Olvass olyat ami érdekel is.Próbálj több helyre elutazni, hogy megismerhess más kultúrákat, ha nem tudsz akkor ezekről is olvashatsz.

:)

2011. jan. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
egyébként az is baj, hogy nem nagyon szeretek olvasni, mert szerintem bajok vannak a koncentrációs képességemmel és olvasok 3 oldalt aztán rájövök hogy nem is arra figyeltem hanem közben tök máson gondolkoztam. Akkor is ha pedig maga a könyv érdekelne :S
2011. jan. 9. 15:28
 3/8 anonim válasza:

Ilyen velem is szokott lenni, de csak ha mondjuk nem érdekel a könyv.

De csak van vmi ami érdekel.

2011. jan. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utazz, nézz filmeket, beszélgess más emberekkel (én pl angolul e-mailezek néhány emberrel, nagyon rendesek, és sok mindent megtudhatsz a külföldi életről). Vagy figyeld a híreket, nézegess különböző oldalakat a neten (a facebook-on kívül).
2011. jan. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem ott kezdd el az olvasást, hogy ha van egy könyv, ami nagyon tetszett, attól az írótól olvass még többet, tudj meg róla sok mindent, és derítsd ki, hogy kik azok, akik hatással voltak rá, tehát milyen írók vannak, akik hasonlítanak rá, ilyesmi, és ha valamelyik másik író megtetszik, tőle is olvass, így szép lassan sokfelé fogsz eljutni.
2011. jan. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ejj, kicsit sok lett az "író" szó, na mindegy :D
2011. jan. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 _krisztina_ válasza:

Válassz egy területet ami érdekel. Művészet, sütés-főzés, sport, matematika, szóval bármi, ami kicsit is kiemelkedik az érdeklődési körödből. Mivel senki sem művelt mindenben, egyszerre egy terület elég. Csak a nagyoktól tanúlj. Ha pld. a művészetek érdekelnek, ne a google-on próbálj értelmes dolgot találni, vagy olyanoktól kérdezni akik nem értenek hozzá. Pld. egyetemek tantervében benne van az ajánlott irodalmuk, azokba a könyvekbe pld. érdemes belenézni, nagyobb esélyel tanúlsz belőlük mint ha találomra veszel le eggyet a polcról. De ha pld. van alkalmad olyanokkal beszélgetni akikre felnézel és ők azon a területen mozognak ami téged is érdekel, tőlük érdemes tanácsot kérni. Mivel nagyon fiatal vagy, érdemes egyetemben gondolkodnod, még ha nem is vagy egy szak iránt elhivatott, mert tágítja a világképedet, új emberekkel ismerkedsz meg, és ha pld. sikerülne külföldre, az még jobb. Ha van egy kis szabadidőd, tanúlj idegennyelvet, mert az a későbbiekben csak jól jöhet. Akár kimész valahova, levelezel valakivel, az érdeklődési körödben képezed magad, felvételi pontszám, vagy simán állásinterjú. Mivel a nyelvtanulás nem megy egyik napról a másikra, nem lehet elég korán kezdeni.

Csak még valami. Az olvasás fontos. De az olyan emberekkel való beszélgetés, akik értenek ahoz amit csinálnak, még fontosabb. Ne keseredj el ha most nincs kedved olvasni, majd az is megjön, ha valami igazán érdekel.

Sok sikert.

2011. jan. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ezt nézegesd, mert ebből sokat lehet tanulni!


Írd be ide:Legyen Ön is milliomos!

[link]


És sok kérdést találsz itt amikre válaszolhatsz, ha nem tudod akkor meg utánanézel:)

2011. jan. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!