Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért gondolom ezt a nőkről?...

Miért gondolom ezt a nőkről? (hosszú! )

Figyelt kérdés

Elnézést, hosszú lesz, csak türelmesek olvassák végig! Segítségképpen tagolom a mondandóm.


BEVEZETÉS

24 éves fiú/férfi (ezen még gondolkodom) vagyok. A szüleim házassága elég rossz volt régen (4-20 éves koromban, de főleg 6-16 között). Gyakoriak voltak a veszekedések, apám sokat ivott és keveset keresett, anyám sokat keresett, de kevés megértést és gyengédséget nyújtott a családban, inkább "kemény" nő volt, aki egyben próbált minket (bátyámmal) is egyrészt maga mellé állítani apám ellen, másrészt szintén keménységre, érzelemmentességre nevelt. Szüleim, ha egy térben voltak, rendszerint veszekedtek, mindig én próbáltam tompítani a feszültséget, ami apám rendreutasításából és anyám engeszteléséből állt. Külön-külön mindkét szülőmmel jól voltam, akkor jó élményeink is születtek. Szerencsére 15 éves korom óta kb. havonta vagyok csak otthon gimis, majd egyetemi kollégiumban laktam, az idei évtől albiban élek egyedül. Az egyetemi évekig nem volt barátnőm, de lány barátaim igen. Az egyetemen összejöttem és 2 évet együtt voltam egy olyan lánnyal, akiről már a legelején éreztem, hogy nem nekem való, de mégis mindent megtettem a kapcsolatért. Igazából azt szerettem benne, hogy megadja azt a gyengédséget, amit az anyámtól kellett volna megkapnom (nyilván zsák a foltját, ő egy anyáskodós lány volt). De összeszedtem magam és szakítottunk, 1 éve nincs barátnőm.


LÉNYEG

Azon kezdtem gondolkodni, milyen kép él bennem a nőkről. Az alábbiakra jutottam:

- a nők veszélyesek, becsapnak, felhasználnak, megcsalnak, ha hagyom magam;

- a nők irányítani akarnak, nagyon résen kell lenni, ha nem akarok a játékszerükké válni;

- a párkapcsolat egy szükséges rossz, túlnyomórészt a lemondásról szól, boldogság, beteljesülés nem várható, az ember egyedül lehet boldog;

- a házasság célja az utódnemzés, de a szex egy ritka aktus, amit "csak úgy" nem csinál az ember, pláne nem élvezetből;

- a külső, testi vonzerő hamis;

- az érzelmek a gyengeség jelei, aki érez, azt manipulálhatják, azt becsapták, ellenben azzal, aki a racionalitásba és a világtól való visszahúzódásba kapaszkodik.

Ezenfelül mindig valamiféle büszkeséget érzek, ha egy kezdeményező lányt visszautasítok, erre néhányszor volt példa.


Ezek vannak a fejemben, de nem akarom elhinni, hogy ilyen a valóság. Csak sajnos nem láttam boldog házasságot, nem láttam az apámat és az anyámat úgy, mint férfit és nőt, nem hallottam soha érzelmekről, szerelemről, szexről szabadon és tisztelettel beszélni a szüleimet. Nem tudom elképzelni, mit adhat nekem egy nő és én mit adhatok neki úgy, hogy az nekem nem megalázó, nem "ráfizetés". Miközben vágyom arra, hogy legyen valakim, hiszen ez ellen nem tehetek semmit, s mégis, ez a berögzült kép a fejemben nem engedi, hogy komolyan vegyek egy nőt mint a társamat.


KÉRÉS

A kérésem ezért az, hogy, egyrészt, véleményezzétek a helyzetemet, ha tudjátok, bármilyen tanácsot szívesen fogadok. Másrészt, szeretném ha ajánlanátok olyan szépirodalmat, ami szerintetek kifejezi azt, hogy milyen egy "igazi", "jó" szerelem. De itt nem nyálas, romantikus regényre gondolok, hanem ami kicsit mélyebb tartalmú. Lehet, hogy most valaki azt gondolja, hogy Taigetosz-pozitív vagyok, mert még azt is GyK-n kérdezem, ami másnak zsigerből megy, de hát nekem ezt a sorsot dobta a "gép", ebből kell kihoznom a legtöbbet.


Köszönöm előre is!


2010. dec. 15. 00:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tök jó, hogy erre magadtól rájöttél. Igen, sajnos nagyon rossz mintát hoztál kiskorodból.

Könyvet nem tudok ajánlani, egy dolgot azonban igen: próbálj meg bízni a lányokban, és ha tetszik valaki, ne félj kapcsolatot teremteni vele. Ne legyél büszke arra, ha visszautasítasz valakit.


Az én szüleim is nagyon rossz házasságban éltem. Szintén kollégista voltam már gimiben, mert menekültem otthonról. Még akkor volt egy barátom, akinél kb ott laktam egész tizenkettedikben. Az ő szülei igazi mintaházasságban éltek, és amikortól ezt felismertem, kicsit tudatosan elkezdtem figyelni őket. Hogy hogy kéne jól csinálni. Az ő mintájuk van előttem, nem a szüleimé, holott annak a kapcsolatnak már régen vége van.

Ezzel csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy máshol is találhatsz mintákat.

ilyen szempontból szerintem nagyon jók az amerikai családi filmek - vannak igazán hasznos dolgok bennük, például a kommunikáció. Eleinte gyomorforgatónak találtam, hogy "szeretlek, mami", "szeretlek, kicsim", de most már egyre inkább látom, hogy ez jó dolog.


Sajnos irodalmat nem tudok ebben a témában, de az biztos, hogy meg kell tanulnod megelőlegezni a bizalmat a lányoknak. Innen pedig szépen lassan lehet továbblépegetni.

2010. dec. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Nem teljesen egyedül jöttem rá, olvastam és előadásokat hallgattam a témában... de ez tulajdonképpen mindegy.


Tényleg, irodalom mellett filmek is jöhetnek, ezt elfelejtettem!

2010. dec. 15. 00:50
 3/12 anonim ***** válasza:

csak azt az egy okosságot tudom mondani, hogy megbízni valakiben mindig kockázatos, akkor is, ha nem nőről van szó, 50-50% esélye van, hogy belebuksz.

vannak olyan nők is, akikről beszélsz, én egyszerűen nem kezdenék velük, nagyon nem bírom ha irányítani akarnak. cserébe én se akarok senkit irányítani. :)

2010. dec. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De nekem pont annak az igazolására van szükségem, hogy léteznek olyanok, akikkel érdemes és lehet valamit kezdeni. Bennem az az előítélet él, hogy senkivel nem érdemes semmit.
2010. dec. 15. 13:40
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem jót tenne, ha női szemszögből íródott könyveket olvasnál mint pl. ez (klasszikus irodalom):

Thomas Hardy- Egy tiszta nő (angolul Tess of the D'Urbervilles)

Férfi írta de egy nő életét mutatja be.

Nagyon nehéz kitörölni ezeket a szinte belénk kódolt érzéseket, mintákat, amiket szüleinktől láttunk de nem lehetetlen. Csak használd a józan ítélőképességedet és eszedet, már az is haladás,hogy észrevetted honnan erednek ezek az érzelmi torzulásaid.

Ajánlom még Csernus Imre 'A Nő' című könyvét is. Ír benne férfiakról is de a hangsúly a nőkön van, szerintem hasznodra válna.

2010. dec. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. Csernus "A nő" és "A férfi" című könyveit már olvastam.
2010. dec. 15. 23:26
 7/12 anonim ***** válasza:

Gárdonyi Géza: A Hatalmas Harmadik

Ilyesmiről szól.

2010. dec. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, elolvasom!
2010. dec. 16. 11:14
 9/12 anonim ***** válasza:

Oh, te szegeny. Nem all meg anyukadnal a vilag... tudod te mennyi aranyos, neked valo lany var rad? :)

Ne felj ismerkedni... tudom, ezt hiaba mondom,de ameddig nem probalkozol, csak veszited az idot.

2010. dec. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Légyszi a kérdésre válaszoljatok és lehetőleg ne intézzétek el annyival, hogy ismerkedni kell, meg hogy akivel nem érdemes, azzal ne ismerkedjek... :S
2010. dec. 18. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!