Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valószinűnek tartom hogy...

Valószinűnek tartom hogy enyhébb szociális fóbiában szenvedek. Mit tegyek hogy ez megszünjön?

Figyelt kérdés
Ez főleg tesi órákon jelenik meg.De emberi kapcsolataimra is kihat.Iszonyúan érzem magam tesiórákon és kisebb szerepléseken mikor az osztály elött kell beszélnem.Szeretném ezt megszüntetni.Szeretném én meggyógyitani magamat.Ha valaki tudja hogy mit tehetnék ez ellen az lécci írja le!Ja és 13 éves vagyok ha ez számít.
2009. jan. 13. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjed ismerősökkel: mondd fel a leckédet először a családnak (mikor együtt vannak és mind téged figyel), majd a barátoknak (szintén együtt).

Ezt a leckét aztán már órán is könnyebben felmondod.


Gyakorolj a játszótéren az osztály előtt (kosárlabda, ilyesmi). Utána ez a gyakorlat jobban megy majd az órán is.

2009. jan. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én 26 vagyok, és nekem is ez a problémám...

Nem véletlenül az önbizalmaddal van az alapvető probléma? Mert nálam ez a helyzet.

Szerintem ha nem sikerül gyorsan kilábalnod belőle, akkor irány a pszichológus.

Én személy szerint már eljutottam odáig, hogy vissza tudom fojtani a dolgot (általában), de ez nem az igazi... :p

2009. jan. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi minden rendben van veled! Én 17 éves(lány vagyok), általános iskolában rettenetesen visszahúzodó voltam, alig beszéltem, de amikor egy jobb brancsba kerültem lehetőségem volt kibontakozni. Elkezdtem színjátszózni is, és kezdetben iszonyatosan szörnyű volt...nem telt úgy nap, hogy ne átkoztam volna magamat. Ennek ellenére ma is a csoport tagja vagyok...megnőtt az önbizalmam.


A legfontosabb az, hogy tudd, hogy értékes ember vagy, és amikor kiállsz az osztály elé, gondolj arra, hogy ők is "csak" emberek, akik a Te helyedben szintén izgulnának(még ha nem is ennyire). Ha pedig hibázol na bumm. Próbálj meg szoros emberi kapcsolatokat kialakítani, ez növelni fogja az önbizalmadat!


Sok sikert, rem segítettem!

2009. jan. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!