Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hisztek abba, hogy "bármit"...

Hisztek abba, hogy "bármit" el lehet érni az életben csak akarni kell és hinni benne?

Figyelt kérdés
2010. nov. 9. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:

én hiszek benne, de nem csak hinni és akarni kell hanem küzdeni :)... nem szabad feladni..szerintem mindent ellehet érni :) ezért élünk :)

egynaív14éveslány

2010. nov. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az akarat ls a hit sokat számít,de akkor sem lehet mindent elérni. Csak olyan dolgot,ami reális vágy,
2010. nov. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy hiszek, eddig igenis bevált. De azért nem épp bármi, egyszerűen olyan célokat tűzzél ki magad elé amiket lehetséges megvalósítani. Kezd apróbbakkal, amiknek a teljesülése sikerélményt okoz, utána majd merj egyre merészebbet álmodni. Kell ez a fokozatosság, mert ha egyből a nagyot kívánod átmész kapzsiságba és lehet, hogy eléred amit akarsz, viszont nem leszel boldog mert egyedül maradsz.

Off elfilozofáltam...remélem érthető.

2010. nov. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem... Tényleg számít, de én már próbáltam és semmi nem lett belőle, pedig igazán hittem benne.
2010. nov. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Neménvagyokaz ***** válasza:
Ezek mellett még tenni is kell érte valamit, mert a semmiért semmit se kapsz.
2010. nov. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Dehogyis...

Tegyük fel, hogy én énekesnő akarok lenni, de borzalmas, elviselhetetlen fahangom van. Marhára akarom, hogy jobb legyen, küzdök érte, eljárok tanárhoz stb, de akkor sem változik semmi mert sz@r hangom van alapból és kész. Ezen semmivel nem lehet változtatni. Lehet megtanulok technikásan énekelni, de attól még elviselhetetlen hangszínem marad. (Ez egyik bnőm esete. Évekig dolgozott, de csak csalódás érte...)


És persze az is beletartozik a dologba, hogy ezerféleképpen cseszhet ki velünk az élet a nagy küzdés meg akarás közben, amit nem tudunk befolyásolni. Tehát sztem elég sok esetben a mázlin és szerencsén van a hangsúly, nem az akaráson meg küzdésen és legfőképpen nem a hiten. Persze aki szerencsés az azt mondhatja, hogy jaj csak negatív vagyok stb, de az élet sajnos engem igazol.

2010. nov. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem. Minél jobban hiszek valamiben és küzdök érte annál nagyobbat koppanok.
2010. nov. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. nov. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó öt válaszoló...miért vagyok ennyire pesszimisták?



Megálmodni, hinni benne és persze tenni is érte. Ez a recept. Célok nélkül hogyan lehet élni? Reggelente mi késztet, hogy keljél ki az ágyból? Jaah persze a kötelezettség...igen ilyen a mindennapi robot.


Az álmaid vigyenek előre és ne a sors!


Kedves 01:12 énekesnő akarsz lenni, viszont nincs jó hangod? Hát szerinted Győzikének hogyan sikerült. Bevallotta ő is, hogy kaka a hangja, de megvolt hozzá a kellő optimizmusa. Tudott hinni magában és a céljaiban. Ezért az egy dologért, hogy nem adja fel az álmait, nem köpöm le. Másképp egy semmirevaló ember, aki semmi munkával villogni meg szórni akarja a pénzt a TV-ben.

2010. nov. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!