Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Pedagógiai stílusú parkolási...

Pedagógiai stílusú parkolási magatartás; mi értelme ennek?

Figyelt kérdés

A kérdés valószínűleg a közlekedési rovatba is beleillene. Viszont én pszichológiai szempontból bocsátom elemzésre a témát, nem mintha bármi gondot okozott volna az illető, de kíváncsi vagyok arra, hogy aki már csinált hasonlót, milyen megfontolásból tette.

Helyszín: Csömöri Auchan nagyparkoló, időpont ma reggel kb negyed 7.

Nagy mennyiségű átuért mentem az Auchanba, valamit ott árultak akci-ósan :) és nagyon megérte belőle megvenni annyit, hogy plafonig lett a kocsi.

Háromnegyed 6-kor érkeztem, nyitás előtt, a teljes parkoló területén kb 5-6 kocsi állt. Én úgy álltam, hogy a bevásárlókocsis kispavilontól másodikra, hogy körbejárva tudjak majd bepakolni.

Ki is tolom a dugig rakott, nagyobbik fajta bevásárlókocsit a sok cuccal, mellé teszem az autónak (a pavilon és a kocsi közé). Eddigre a nyitás után negyedórával kb 20-30 autó állt az ezres nagyságrendű számú parkolóban. Egyszer csak feltűnik egy Smart, és kicentizve beparkol mellém és még rosszallóan nézett is a vezetője a bevásárlókocsi miatt. (Nem tudom, hogy nő volt-e vagy ffi, mert elég uniszex feje volt én meg hajnali kómás, kávéelőtti állapotomban)

Aztán bement vásárolni, én meg lassan befejeztem a rakodást és eljöttem.

Ami nekem érthetetlen, hogy ott van a Ferihegynyi parkoló, 98%-a szabad, de neki direkt oda kell parkolnia és kicentiznie, ahol én rakodok. És még jól végig is mér, amiért elfoglaltam a mellettem lévő parkoló felét a bevásárlókocsival, mivel az oldalajtókon rakodtam.

Pszichológiai szempontból mi motiválja az ilyen gondolkodású embert?

(Lehülyézők kíméljenek)


2010. nov. 9. 12:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Van aki csak megy a tömeg után. Ezt nem rossz értelemben mondom. Pl.: hivatalos helyen sorbanállás közben valaki kikészíti a papírjait, a többi ember is megteszi. Ugyancsak sorbanállás kozben, ha kicsit nagyobb hézagot hagysz magad előtt, a mögötted levő igen nagy valószítűséggel rádszól, hogy megy a sor. Hamarabb nem ér a sor elejére, de ott a hézag, lehet menni előre.

Lehet, hogy az embered csak "felzárkózott" a már ott parkolóhoz.

2010. nov. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!