Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Spórolós vagyok? Túl fukar...

Spórolós vagyok? Túl fukar vagyok magamhoz? Mi a helyes megközelítés?

Figyelt kérdés

Tavaly óta nagyon jó a jövedelmem. Korábban sem volt rossz, de most a két évvel ezelőtti dupláját keresem. A feleségem meg is szokta ezt, márkásabb ruhákat vásárol, többet megyünk drágább helyekre, jobban elengedi magát.

Én viszont - bár azért többmindent megengedek magamnak - sajnálom magamtól a pénzt és úgy érzem, hogy nem elég, amit megtakarítunk.


Másfél év alatt 5 millió megtakarításunk volt úgy, hogy egyébként kétszer voltunk külföldön nyaralni, vettünk két új iPhone-t, kellett új mosógépet és hűtőt venni és a homeoffice-hoz is vettem új irodai széket és asztalt, egyiket se a legolcsóbb fajtát. Mégis kevésnek érzem ezt a megtakarítást. Én gondolkodom hülyén?


A másik, hogy a feleségem unszol, hogy vegyek végre egy olyan kocsit, amit korábban is szerettem volna, csakhogy az a kocsi 12 millió, ami havonta legalább 100 ezerrel nagyobb kiadást jelentene, vagyis annyival kevesebb megtakarítást. Vonakodok belemenni, mert a mostani kocsink sem nem öreg, sem nem rossz.


Más volt hasonlóban? Hogy lehet ezt egy egészséges szintre hozni, hogy meg sem vonod magadtól a dolgokat, de el se szállsz a költekezéssel?


okt. 21. 15:00
 1/3 Cuki manó 2 ***** válasza:
Párom is ilyen. Néha azt mondja egyszer élünk, néha pedig sajnálja a muszáj dolgokra (orvos). Köss mindenféle biztosítást hátha attól megnyugszol
okt. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam, én azt csináltam hogy kitüztem egy összeget amit szerettem volna elérni hogy rendelkezésemre álljon mint biztonsági tartalék. Ezt ösztottam rövid/hossz és kézpénzben. Ezekután már nem zavart hogy költöttem kevésbé hasznos dolgokra is.

Szerintem mindenképp szükség van a tartalékokra ha van plusz bevétel, mert érdemes számolni , vészhelyzetekkel , extra kiadásokkal, s háztartáson bellüli nagyobb kiadásokkal.

Nekem megszünt ez a munkahelyem , s amig beindítottam a saját válalkozásomat addig a tartalék nagyban segített áthidalni azt a kb félévet.

tegnapelőtt 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
"a feleségem unszol, hogy vegyek végre egy olyan kocsit, amit korábban is szerettem volna" - Ha most úgy látod, hogy nem érné meg, egy pillanatig se hallgass az unszolására, és ne vedd meg.
ma 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!