Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Bánj úgy mindenkivel, ahogyan...

Bánj úgy mindenkivel, ahogyan ő bánna veled, egyetértesz ezzel?

Figyelt kérdés
okt. 20. 00:30
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Talán.
Nem.
12 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Azzal értek egyet, hogy bánj úgy mindenkivel, ahogy szeretnéd, hogy mások is úgy bánjanak veled, ahogy te szeretnéd.


A banj úgy mindenkivel, ahogy ő bánna veled, nem ok, mert mi van, ha ő bunkó módon bánna veled?

okt. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Nem.


Mert az erőszak csak még több erőszakot szül.


Gondold el, hogy mondjuk valaki, egy másik vevő bunkó veled reggel a boltban. Ettől te is felidegesülsz és mire a kasszához érsz, már a kasszáson akarod megtorolni a sérelmedet. A kasszás is befeszül, ő továbbadja a következő vevőnek és este meg otthon a családnak panaszkodik stb stb. És mindenkinek el lett kva a napja.


Na, de ha te kedvesen, előzékenyen és szeretettel fordulsz a másik felé, akkor ez a sok rossz már meg is van törve.


Igen, lehetnél te is bunkó, ahogy veled bánt valaki, de dönthetsz úgy, hogy te nem leszel az és nem viszed és nem azt adod tovább.


Az embereknek azt kellene megérteniük, hogy minden-mindennel és mindenkivel összefügg.


Tehát ha te egy jobb világban szeretnél élni, akkor te magadnak egy jobb világot kell teremtened magad körül a saját viselkedéseddel.


Hogy a másik hogy viselkedik veled, arról te nem tehetsz, de hogy te hogy viselkedsz másokkal, az viszont a te felelősséged és ez a szabad akarat.


Másik: ha lehet, el kell kerülni azokat az embereket, akik rosszul bánnak veled, mert nem vagy boxzsák. De ha ez nem lehetséges, akkor életbe lép az első rész.

okt. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Én egy elég türelmes embernek tartom magam, viszont az empirikus tapasztalataim alapján nem tudom cáfolni azt a tézist, hogy aki hülye, az is marad.
okt. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kedves Vezető ***** válasza:
100%
Persze, ha nem lennének törvények egy beszólásért bárki agyonlőhetne valakit, tök jó lenne, jobb mint ez a libsi fsz.
okt. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Én a bánj úgy mindenkivel ahogy veled bánnak elvet vallom. Tehát még valaki kedves és normális velem addig én is az vagyok. Viszont ha szemétkedik én is azt fogom tenni. Viszont másokkal nem, csak azzal aki velem is így bánt.
okt. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mivel nem tudhatod, hogy a másik hogy bánna veled, így a kérdés szerintem hülyeség, talán nem is így gondoltad.
okt. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!