Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy pont nekem...

Miért van az, hogy pont nekem az életben sose sikerül semmi?

Figyelt kérdés

Ezt nem én érzem így, ez így van. Egész egyszerűen utálok élni, mert nem sikerül semmi. Azért az szarul esik, hogy próbálkozok munkakereséssel, de semmi nem sikerül. Pedig már ezeket a nem épp legvonzóbb munkákat célzom meg, mint pl. bolti eladó, amiről van is papírom, de sehonnan nem hívnak vissza. Azt hittem papírral több esélyem lesz, de eddig semmi nem jött össze, ráadásul ezt csak egy ideglenes dolognak szeretném, mert szeretnék tovább tanulni levelezőn, diplomát szerezni. De egy boltból se hívnak vissza se, mint ha én lennék a világ leghülyébb embere, aki még polcot tölteni is kevés.


Unom a közmunkát, hogy 8 órában a kevés pénzért ugyanazt csináljam, maiért más 200 ezer forint felett kap jóval, mert eddig csak közmunkán dolgoztam, most pedig nincs munkám. Gondolom más se dolgozna szívesen 50 ezrekért. Egy rövid ideig ped. asszisztens voltam, de meguntam ezért a kevés pénzért.


Bele vagyok betegedve, hogy semmire nem vagyok jó, és már ebbe az itthonlétbe is. Másoknak meg minden egyből sikerül, még egy jobb munka is, anélkül hogy szopniuk kellene.


Az egész életem nem úgy alakult, ahogy szerettem volna. Másoknak a 20-as éveik elején kialakult egy szép párkapcsolat, aminek a végén házasság, gyerek lett. Nekem meg semmi, pedig nekem is mennyivel könnyebb lett volna, ha a húszas éveimben megkaptam volna ezeket a dolgokat, már mindenem meglenne, de bezzeg én egy férfinak se voltam sose elég jó.


Úgy érzem hiába küzdök, hiába szeretnék bizonyos dolgokat mégse sikerülnek. Valami ritka szerencsétlen vagyok.


tegnap 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
ilyen hozzáállással ne is csodálkozz.
tegnap 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Semmi baj. Sokan érzik így. Adjál időt magadnak egy kicsit sajnálkozni, de ne süllyedj bele teljesen és ne sokáig. Gondold végig, mi az, ami jó és fókuszálj arra. Pl. hogy egészséges vagy, hogy még van lehetőséged és motivációd tanulni, vagy, hogy vannak szüleid, hobbi meg ilyenek. Mindig a jóra koncentrálj. Egy ideje nekem is rossz időszakom van, szerencsére nem hosszú ideje és próbálok a jóra gondolni. Az imént arra gondoltam, milyen szerencsés vagyok, hogy többször is ehetek egy nap. Sokaknak ez is egy álom. Másoknak máshogy alakult az élete, gazdagok vagy sosem kellett semmiért tenniük, ne törődj vele. Te nem az ő helyzetükből indultál és neked magadból kell a legtöbbet kihozni.

Tekintsd úgy, hogy ez most egy nehéz időszak, de mindenképpen szebb napok várnak rád.

tegnap 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy? Hol úszott el ez a dolog? Milyen tevékenységekkel telt az eddigi felnőtt életed? Munka, magánélet frontokon is.


Ugyan kicsit keserű, de kifejezetten szimpatikus és intelligens stílusban írsz, nehezen fér a fejembe, hogy hogy lehet ennyire rossz a helyzet, mint ahogy lefested.

tegnap 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Eddig depressziós voltam, itthon voltam, ki se tudtam mozdulni. Most hogy meggyógyultam munkát szeretnék, de nem találok, pedig nem egy tanfolyamot jártam ki, mindezek ellenére. Most próbáltam pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, hogy valami biztos sikerül, de megint csalódnom kellett.
tegnap 21:37
 5/6 anonim válasza:
17%
Ne vedd bunkóságnak, de ha jól sejtem csúnya vagy és szegény családból származol. Sajnos ilyen a világ hogy a szép és/vagy tehetős családból származó embereknek jönnek könnyen a sikerek minden téren. Én ugyanilyen helyzetben vagyok fiúként, hiába voltam 5ös tanuló és szereztem két diplomát is. Az ismerősöm aki 2essel végzett el egy büfészakot, meg jóképű, jó kisugárzású, laza, talpraesett, jó kapcsolatokkal, tele van pénzzel, saját ház, luxusautó, külföldi nyaralások.
tegnap 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 Te nem depressziós voltál, hanem még mindig az vagy. Annyit tudok javasolni, hogy találd meg azt, amit őszintén szeretsz csinálni, és képezd magad benne. Ennek már csak mellékes járuléka a pénz.
tegnap 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!