Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tovább? Milyen foglalk...

Hogyan tovább? Milyen foglalkozást ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Jelenleg óvodában dolgozom, mint pedagógiai asszisztens.

Mostanában egyre inkább úgy érzem, hogy túlságosan kimerít ez a munka:

legfőképpen a hangoskodás zavar, de az is, hogy a gyerekekkel olykor nagyon határozottan, hangosan kell beszélnem, fegyelmezni kell őket (mert ha nem akkor nagyon túlpörögnek) és akkor azt érzem, hogy ez nem én vagyok. Főleg, hogy nekem is van 2 gyerekem (6 és 8 évesek) és estére már nincs hozzájuk elég türelmem.

37 éves vagyok. Legmagasabb végzettségem a gimnáziumi érettségi.

A munka mindig is nehéz kérdés volt számomra. Nem találtam meg eddig a nekem valót. Gimi után nem tudtam merre tovább így nem kezdtem el egyetemre járni.


Most szeretnék továbbtanulni valamit, de nem igazán tudom merre induljak.

Amit tudok, hogy a család, a gyerekeim miatt mindenképpen hétfőtől péntekig, 8-tól 16-ig foglalkozás lenne a végcél.

Valami nyugalmasabb, idegrendszerileg kevésbé megterhelőbb hivatás felé szeretnék orientálódni.

A gyerekekkel alapvetően jól kijövök, főleg ha 10-nél kevesebben vannak, de más terület is szóba jöhet.



Nagyon szépen megköszönöm ha tud valaki ötletet adni. :)



aug. 2. 21:15
 1/7 anonim válasza:
Hát, mi nem mondhatjuk meg téged mi érdekel.
aug. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Neked kell tudni, milyen a habitusod (mozgalmas vagy monoton), milyen a fizikai erőd-kézügyességed (fizikai vagy szellemi munka), hány évet akarsz tanulni, egyetemen vagy tanfolyamon, humán, reál vagy gazdasági, emberek közt vagy tárgyak közt, bent vagy a szabadban. Gondold végig az összes foglalkozást, amiről tudsz, hogy ahhoz lenne-e kedved és tehetséged. Kifejezetten gyerekekkel a leírás alapján ne foglalkozz. Az ilyen 8-16-os nagyjából csak az irodai munka, akkor valami titkárnőképzőt kellene végezned. Lehetnél például iskolatitkár, az irodába nem járnak tízesével.
aug. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2-es. Köszönöm szépen a választ.

A habitusom inkább mozgalmas, fizikai erőnlétem átlagos, kézügyességem jó, talán valahol a kettő között fizikai és szellemi munka legyen egyensúlyban,inkább humán vonalon mennék tovább.

Igazából levelezőn munka mellett bármilyen oktatás szóba jöhet.


Köszönöm szépen, hogy válaszoltál, hasznos volt!

aug. 3. 09:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez alapján valami filmkészítő, grafikai vonal, lakberendezés?
aug. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Legyél akkor óvónő magánoviban, ott kevesebben vannak
aug. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4. és 5. Köszönöm szépen a válaszaitokat.
aug. 3. 14:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Titkárnőképző! Mi phasz? Gépírást ne tanuljon?
aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!