Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kezdjek ezzel a tudattal...

Mit kezdjek ezzel a tudattal ha nagyon bánt?

Figyelt kérdés

Eszembe jut hogy mennyi ember lesz öngyilkos és ez elszomorít engem, főleg hogy nagyon sajnálom őket és ha tehetném megállítanám ezt az egész öngyi, folyamatot az emberekben, mert nagyon szomorúvá tesz hogy valaki önkezűleg vet véget életének. Ez nagyon szomorú és bárcsak befejeződne :(

Félek mindig hogy valaki ezt megtenné a környezetemben és aggódom de szörnyen ezekért az emberekért és megszakad a szívem ha arra gondolok hogy valaki ezt tényleg megcsinálja. Nem mintha én nem dobálóztam volna ezzel, de nem gondoltam komolyan és persze nem csináltam semmit mint ahogy barátnőim se akik szintén gondoltak erre dobálóztak ezekkel a szavakkal hogy "na fejbe lövöm magam" "na én zsalok a vonat alá" de persze nem akarunk ilyet tenni. Nekem igaz volt egy túladagolási kísérletem de tudat alatt nem volt szándékos. Viszont olyan őrjítően szomorú vagyok amiért van ilyen. :( Itt gondolt valaki ilyesmire korábban? Ez nagyon fájdalmas. Mit kezdjek ezekkel a gondolatokkal? Úgy sajnálom őket.



júl. 6. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha ezzen rágodsz egész nap akkor muszáj szakemberhez fordulnod. Nyilván más ha a családodban vagy a környezetedben történik ilyen.

De csak gondolj arra hogy az öngyilkos emberek maguk döntik el hogy azzok lesznek. Erről más úgy nem nagyon tehet, max annyit hogy segít az illetőn, nyilván ha kér segítséget, mert ha nem kér valószínűleg el is utasítja ha valaki felajánlja. Vagy szimplán vannak esetek amikor a depressziós emberen nem is lehet látni hogy mit érez, full átlagos normális embernek tűnik.

De ne szomorkodj emiatt folyamatosan, meg ne aggódj amiatt hogy ilyen fog történni a környezetedben. Nyugi.

júl. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Senior Séf ***** válasza:
58%
Qurvára ráérsz, ha csak mások problémája foglalkoztat.
júl. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

"Ez nagyon fájdalmas. Mit kezdjek ezekkel a gondolatokkal? Úgy sajnálom őket."

Érzékeny, jólelkű, életigenlő ember vagy.

Sajnos nem tudsz mások helyett dönteni és tenni.

Éld és építsd a saját életedet.

júl. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Az előttem lévőkkel értek egyet.

Ráadásul öngyilkosok mindig voltak, vannak és lesznek. Vannak olyanok, akik ebben látják a megoldást, mert olyan a környezetük és az teszik őket azzá. A körülmények.

Szerintem inkább éld az életed és ne mások életelutasításával foglalkozz. Ez a saját döntésünk.

júl. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A körülményeket te alaktsd, utolsó, ne azok téged.
júl. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tehetsz érte ,hogy ne legyenek öngyilkosok.

(Ha te nem csinálsz ilyeneket akkor elnézést illetve akadályozd meg ebereket ebben!!!)


1;Ne piszkálj másokat a munkahelyen ,ha nem csinálod akkor akadályozd meg ezeket a tevékenységeket!Álljki az elesetekért!!!

2;Ha valaki le van hangolódva álj szóba vele és próbáld motiválni a jórra.Ha ő egy bajba jutott ember nem pedig egy olyan ,akit azért vertek meg ,mert másokat bántott!

3;Interneten keresztűl is lehet segíteni az embereken pl: itt a gyakorin.

4;Tegyél önmagadért és a bajba jutottakon.

Olvass önismereti,pszichológiai könyveket és önfejlesztős könyveket ill hangoskönyveket.

5;Ezekből megszerzett tudással segíts magadon és a bajba jutottakon.

júl. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!