Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék kicsit magabiz...

Hogyan lehetnék kicsit magabiztosabb?

Figyelt kérdés
Annyira a béka segge alatt van az önbizalmam hogy az már botrányos.:( V.osztályos koromtól bántottak lelkileg az iskolában néha fizikailag is.. hogy csúnya vagyok kövér vagyok, gúnynevet kaptam… mire betöltöttem a 18.at addigra már “elhagyták” a gúnynevem, de az önbizalmam teljesen rottyon van.:) nem tartom magam egy csúnya lánynak, de mivel a suliban ezt kaptam, mindig az van a fejemben hogy én nem vagyok elég jó, mindenkit jobbnak tartok magamnál, szebbnek. Ismétlem nem gondolom azt hogy csúnya vagyok, régen sem voltam az, picit husis mikor megjött először de kikupálódtam, sokan mondják, hogy hasonlítok Georgia Hassaratira, mások meg, hogy Hande Ercelre, pláne a mosolyom. Sokszor nyugtatom ezzel magam hogy ennek örüljek mert ők nagyon szépek de vahogy mindig bizonytalan vagyok magammal kapcsolatban. Sosem érzem elég jónak magam.:( mielőtt jönnének a bántó kommentek, tényleg nagyon bántottak általánosban.. nem kívánom senkinek.. egy egész iskola… voltam párszor pszichológushoz, mert pánik beteg lettem, de valahogy ezt nem tudom magamban lerendezni :(
jún. 27. 20:16
 1/3 A kérdező kommentje:
Nem értem a gyerekek hogy lehetnek ilyen gonoszak, mert nagyban megpecsételték az életem.. mikor szülinapom volt örömmel vittem nekik a muffint amit anyával sütöttünk, volt aki huzta az orrát mintha leprás lennék… mire mentem suliba 2 osztálynyi diák várt a suliban, mert döglött madarat tettek a székemre, hogy együtt nevessenek ki.. most 21 éves vagyok… de még mindig csak a pszichológusnak és a legjobb barátnőmnek mertem erről beszélni.. tudom írni fogjátok hogy menjek pszichológushoz, és régebben jártam is de anyagilag nagyon megterhelő minden héten járni, s most sok kiadásom van, de mikor egyenesbe jövök újra megyek
jún. 27. 20:21
 2/3 A kérdező kommentje:
Pedig nem voltunk rossz anyagi helyzetben. A szüleim nagyon normálisak, rendesek
jún. 27. 20:24
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Pszichológusból létezik tb-támogatott is, ergo nem feltétlenül szükséges külön fizetned érte.

2. Kérdésed és az az alatti kifejtésed az önismeret hiányára vall. Illetve a személyiség fejleszthető, minél hamarabb kezded el, annál jobb. Első lépésként megfelelő önismerettel. Kételkedem, hogy puszta gonoszságból és kizárólag a fizikai adottságaid miatt viselkedett volna így veled 2 osztálynyi gyerek. Ennek az okain kellene elgondolkoznod, és ezekre nyilván magadtól nem fogsz tudni rájönni, ahogyan itt sem fogja tudni senki hitelt érdemlően kifejteni, hiszen aligha tudhatunk rólad annyit, mint a terapeutád. Azt pedig elhinni is nehezemre esik, hogy épeszű és ép lelkületű gyerek(ek) egy döglött állatot rakjanak a diáktársuk székére, kizárólag puszta szórakozás és megalázás céljából, ez nonszensz. Nem lehet véletlenül, hogy több volt a c az iskolában, mint a magyar? Talán azokból néznék ki ilyen jellegű viselkedést.

3. Érthető, hogy ez traumatizált téged, ellenben teljesen hiábavaló a múlton gyötrődni. Ilyen is volt, mégis túlélted. Kizárólag magadnak ártasz azzal, ha ezeken rágódsz, és ezeket állítod be minden problémád okaként saját magad számára. Ezzel önmagadnak is hazudsz. Ahelyett, hogy azzal foglalkoznál, hogy hogyan tehetnéd szebbé a jövődet. Utóbbinak valóban van értelme. És amíg ezeknek a tényeknek az objektív súlyát és jelentőségét nem ismered fel (márpedig annyitól nem fogod, hogy leírtam ide, ahogyan attól sem, ha ír[t] valaki valami mást), addig bizony szélmalomharcot vívsz mind a világgal, mind pedig önmagaddal.

jún. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!