Hogyan tudnék változtatni magamon, hogy bulizósabb legyek?
Eddig nagyon visszahúzódó voltam, soha nem jártam bulizni, de szó szerint soha, házibulikba se, esetleg évente kétszer beültem valami helyre beszélgetni haverokkal, de akkor is csak úgy este 10-ig, és kólát ittam...
Most kezdtem el egyetemre járni (Győrből jöttem Pestre), és bekerültem egy nagyon jó társaságba. Velük többször megyünk estéként beszélgetni valahova beülve, ők általában söröznek, egyszer-kétszer már én is ittam sört de nagyon nem ízlik, így marad az üdítő...
Ők bulizni is járnak elég gyakran, és már hívnak engem is. És nekem nagyon is lenne hozzá kedvem, évek óta mindig irigylem azokat, akik mindig mesélik bulik után, hogy milyen jól érezték magukat, mekkora hangulat, milyen vicces dolgok történtek... én meg csak otthon ültem.
Csakhogy, ha már bulinál tartunk... én nem szoktam inni, ez pedig szinte "elvárás" egy bulinál, fogalmam sincs mennyire bírom a piát, sok félét még ki sem próbáltam, azt se tudom milyen ízük van...
Nem tudok táncolni, egyáltalán nem!! Ez az egyik legnagyobb bajom. Még disco zenére sem tudok normálisan mozogni, soha nem tudtam, abszolút nincs érzékem a tánchoz. Tavaly szalagavatón kellett táncolni és ott is iszonyúan nehezen tanultam meg, és még így is égő volt, a videón visszanézve látszik, mennyivel bénábban csinálom mint a többiek.
Bulizós ruháim sincsenek - a hétköznapokon eléggé visszafogottan, sportosan öltözök, póló+farmer, de bulira mindegyik túl egyszerű lenne... azt meg nem tudom megcsinálni, hogy most hirtelen bevásárolok egy egész ruhatárnyi bulizós ruhát, nincs rá pénzem...
És sminkelni sem szoktam, azt se tudom hogy kell.
A természetem még mindig visszahúzódó, félénk vagyok, nehezen kezdeményezek beszélgetéseket, nehezen oldódok fel új környezetben.
Ezen szeretnék végre változtatni, itt az egyetem, azt mondják életünk legjobb, legszórakoztatóbb évei, de ha folytatom az eddigi életmódomat, akkor nekem abból fog állni hogy ülök az albérletben a folyton tanuló-magoló szobatársam mellett... Nem akarok részeges őrjöngő "partiarccá" válni, de szeretnék eljárni néha bulizni végre.
Miket tudnátok tanácsolni?
Fő a fokozatosság és az, hogy mindig magad legyél.
Az elsőt arra értem, hogy nem kell egyből új ruhatárat vásárolni, hanem következő alkalommal, mikor összegyűl a pénzed egy új ruhadarabra, akkor ne olyan egyszerű sportosat vegyél, hanem valami nőcisebbet.
"A magad add" dolog pedig úgy értelmezendő, hogy nem az az igazi személyiség, aki iszik, mert az az "elvárás", hanem aki akkor is jól érzi magát, ha üdítőt fogyaszt, ezt pedig mások előtt sem érzi égőnek. Nem egy olyan dumagép, partiarc lányt ismerek, aki sokat bulizik, de még egy szál cigit sem szívott el, sőt, inni sem iszik egyáltalán. Persze ha ki szeretnél próbálni egy-két italfélét, akkor ezzel még nincs semmi gond, csak mértékletesen tedd, hiszen -mint mondtad- nem tudod mennyi az annyi. Vagyis hol a határ a berúgás és a jókedv között.
A táncmozgás pedig könnyen eltanulható. Ha elmész egy buliba magától fog jönni a ritmusra való mozgás, és ha ezt tovább akarod fejleszteni, akkor less el egy-két egyszerűbb lépést, vagy karlendítést és máris táncolsz. :D
Nem kell ilyen negatívan hozzáállni. Biztos most is tudnál olyan összeállítást találni a ruhatárban, ami tökéletesen megfelel egy bulira.
1. Inni nem kell. Még egyszer: nem kell.
Megeszi a fene azt a bulit, ami csak akkor élvezhető, ha iszol, és azt a társaságot, amelyik ezt elvárja. (Én is voltam egyetemista, sőt egy kicsit megint vagyok. A csapatunk első embere nem iszik egyáltalán. És mégis vagy 50 ember hallgat rá, és a vezetésével megnyertük a Schönherz Qpát.)
2. Ha csak épp hogy lötyögsz valamit a zenére, teljesen jó. Nem kell tudni táncolni. (Sokak szerint követelmény a társastánc-tudás, szerintem meg szamárság. Mármint hogy követelmény. Biztos nagyon jó dolog, de megkövetelni, vagy elvárni butaság.)
3. Egyetemre elsődlegesen azért jársz, hogy a képzés végén a sikeres végzésről szóló okiratot megkapd. Másodsorban (és jól figyelj, mert a hallgatók legnagyobb részének erről abszolúte fogalma sincs, legfeljebb akkor jön rá, amikor már késő) azért, hogy az oktatóktól annyi tudást megszerezz, amennyit csak bírsz. (Tanrenden kívül is. Sőt, tanrenden kívül van az igazán értékes és használható rész.)
Mellékhatásként (!) jelentkezik a lehetőség, hogy szórakozhass. Ez persze arra is jó, hogy kapcsolataid épüljenek, amik később, amikor már a pénz körül fogsz forogni (ha másért nem, azért, hogy a gyerekednek megvedd a ruhát, ki tudjátok festeni a lakást a férjeddel, és a számlákat is ki tudjátok fizetni), jól fognak jönni. Akár egy álláslehetőség, akár egy többen-összefognak-vesznek-sok-gipszkartont-és-ad-rá-kedvezményt-az-eladó történet miatt.
Ez persze ne tartson vissza attól, hogy bulizz, amikor ráérsz. Az egyetlen lényeg, hogy ne támassz magaddal szemben olyan elvárásokat, hogy pl. ki kell próbálni a különféle piákat, vagy hogy jól kell táncolni. Csináld azt, amitől jól érzed magad. Lány vagy, akárhogy táncolsz, lesz valaki, aki odaáll melléd, és úgy csinál, ahogy te. :) Szóval a lényeg, hogy ha tényleg akarsz bulizni (és nem csak azért, mert más is csinálja, és mert azt mondták, hogy az egyetemi évek alatt szórakozni kell), egyszerűen bulizz. Vedd könnyedén.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!