Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen könyveket ajánlanátok...

Milyen könyveket ajánlanátok egy INTJ-nek vagy egy INFJ-nek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 22. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát Jung A lélektani típusok című szösszenetét, mi mást. Legalább eldönti, hogy melyik is a kettő közül :)


Amúgy INFJ-nek nemtom mi kell, de INTJ-nek az érdeklődési körétől függően bármit lehet a "Guszti a tehenek barátja"-tól kezdve "A világűr titkai"-ig. Csak ne a múltról/kezdetekről szóljon. Ha regény, akkor meg valami sci-fi vagy (dark) fantasy (Warhammer 40000, Vampire: The Masquerade).


De ki tudja neked mi kell, az is lehet, hogy az Elfújta a szél :)

2010. okt. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 intj1977 válasza:
Hát ha ajándékba szeretnéd venni, akkor ezen a magyar nyelvű oldalon [link] megnézheted hogy milyen típusok, mi érdekli őket igazán. Így segíthet a döntésedben.
2010. okt. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmilyet. Ha szeret olvasni akkor már biztos olvasta azt amit ajánlanék, ha nem szeret akkor meg minek.
2013. okt. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nietzsche: Im-ígyen szóla Zarathustra. Azta könyvet INFJ-knek írták mondhatni. :D

Ken Wilber: A működő szellem rövid története. INFJ/INTJ

2014. ápr. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ebben a zónában olyan átfogó szemléletű könyvekről van szó, amik INTJ-knek valók:

[link]

INTJ-k figyelmébe ajánlom ezt az INTJ típus leírásához fűzött "helyreigazítást" is: [link]

2020. ápr. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én INFJ-ként szeretem például Dmitry Glukhovsky könyveit (Metró trilógia, Szürkület), a Kamera által homályosant, Philip Pullman - Az Úr Sötét Anyagai trilógiáját, Sidney Sheldon krimijeit, a Watchmen képregényt. Valamint amit első írt, a VtM univerzum tényleg nagyon jó, abból videojátékokat is játszottam és szintúgy tetszettek, sőt roleplayeztem anno VtM-et külföldiekkel, és kevés ennél jobb szerepjáték-alapanyag van.
2020. ápr. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!