Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem emlékszünk az...

Miért nem emlékszünk az álmainkra?

Figyelt kérdés
Szóval az lenne a kérdésem, hogy miért nem emlékszünk az álmainkra, és én már nem is tudom talán hónapokkal ez előtt emlékeztem utoljára, hogy mit álmodtam. És nagyon zavar, hogy nem tudom mit művelt a tudatalattim amíg aludtam... Ennyire csak nem szelektál jól az agyam :\
2010. szept. 7. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Zömében emlékezni szoktam az álmaimra. Persze nem azt mondom, hogy minden kocka bevillan, miután felébredek, de általában a fontosabb, főbb dolgokra vissza tudok emlékezni. Ez mindenkinél más, mint például az is, hogy én csak 2-3 havonta álmodom, utána meg semmi.


(:

2010. szept. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

minden egyes nap álmodunk, csak nem emlékszünk rá.. minthogy arra sem emlékszel h egy éjszaka kb 30x ébredsz fel..

elméletileg az a jó (bár ezt nem tom honnan szedték) ha hetente 2-3 álmunkra emlékszünk

2010. szept. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert mélyen alszol. Szerintem örülj ennek.

Én pl minden este emlékszem az álmaimra. De viszont este egy csomószor felébredek, mert egyszerűen nem tudok mélyen aludni.:S Szerencsére hamar vissza alszom.

2010. szept. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nincs de viszont
2010. szept. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én éjszaka eléggé felkavarót álmodtam, mikor felébredtem, akkor még bennem volt, aztán valami elvonta a figyelmem, azóta se tudom. Csak egy hülye mozzanatára emlékszem, a lényeget elfelejtettem. :( Talán nem is baj!:)
2010. szept. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én alig emlékszem pár álmomra, viszont van egy-kettő, amiket már évek óta nem tudok elfelejteni...XD


Amúgy egy nap nem is csak egyet álmodunk...egyesek szerint 80-at is:S...nehéz elhinni

2010. szept. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat jó jó hogy mélyen alszok(mégsem eleget), de engem zavar hogy nem emlékszem az álmaimra. :S
2010. szept. 8. 16:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!