Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » SOS! Hogy kezdjem az évet...

SOS! Hogy kezdjem az évet pozitív kisugárzással?

Figyelt kérdés

Első 2 évben olyan ember voltam, aki nem sok vizet zavart, de nem is volt közkedvelt. Olyan "átlag". Ez az én hibám, mert nem vagyok egy pozitív ember, eléggé pesszimista vagyok, alig szoktam mosolyogni az osztályban. Szerdán évnyitó lesz, szeretnék bemenni úgy, hogy kedves legyek a többiekkel, pozitív kisugárzással szeretném kezdeni az első napot, nem úgy, mint valami depressziós, életunt emberke. Tudom, "adjam önmagam", de az a helyzet, hogy mikor egyedül vagyok, akkor minden jó és elhatározom, hogy ha társaságba kerülök, nem leszek negatív. Mit gondoltok, mit tegyek? Tényleg szeretnék ötleteket. Felveszek egy szép magassarkút, a hajamat szépen megcsinálom stb, így magabiztosabb leszek, de szeretnék a többiek szemében kedves lenni, elégedett, egy pozitív ember. Segítenétek? Nagyon megköszönném!:)

16L


2010. aug. 30. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:

én úgy vagyok jelenleg pozitív, hogy nem foglalkozok másokkal, mert miattuk lettem depressziós, nem is érdemlik meg az osztálytársaim, hogy kedves legyek velük

ne foglalkozz azzal, hogy ki mit mond, ha te jól érzed magad akkor pozitív is leszel, ne rontsa el semmi a kedved, gondolj jó dolgokra, tervezz, hogy na most veszek 1-2 felsőt, takarítok, megtudom, hogy kit mi érdekel és kérdezek néhány dolgok ha valamit nem tudok, ne félj másoktól, ők is csak emberek

egyszer annyira rájöttem, hogy mindenki ugyan olyan, mint én ugyan azokkal a problémákkal, jó volt rájönni, hogy semmiben sem különböznek tőlem, valakinek még több problémája is van, mint nekem és igazán nem kell aggódnom akkor

nem kell feltűnő jelenségnek lenned csak mindig mondj valamit, valami szép és jó dolgot, lehet azt gondolják, hogy dilis vagy, de hidd el jobb, mint az ellenkezője és nem is olyan rossz tulajdonság az

2010. aug. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez sajnos tipikusan nem megy így hogy 1-2 nap alatt pozitívra változik az ember kisugárzása. De vannak ellenpéldák, kívánom hogy Te is legyél egy közülük :)


Amit ajánlok, hogy legyél hálás és sikerorientált. Amikor futnak a gondolataid, sose gondolj olyanra ami rossz érzést kelt benned. Soha. Amint ezt észreveszed, egyből válts valami szépre, valami olyanra aminek nagyon örültél, egy kellemes emlékre. VAGY gondolj arra amit el szeretnél érni. Ennyi a titok. Csak persze ezt elég keveseknek sikerül elsajátítaniuk a dolog egyszerűsége ellenére. Tehát a lényeg, hogy vagy az járjon a fejedben amiért hálás vagy, vagy az amit el szeretnél érni. Talán az utóbbit gyakrabban lásd képzeletedben, de ez már részletkérdés...


22F

2010. aug. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi:) És mit gondoltok arról, hogy olyanokhoz is legyen 1-2 jó szavam első nap, akikkel eddig nem beszéltem? Az pl. egy dolog, hogy megdicsérek egy csajt, hogy csini, de most pl. egy fiúnak mit mondjak? Mellesleg mosolyogjak?
2010. aug. 30. 20:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Bármit is mondasz másoknak, lényeg, hogy őszinte szavak legyenek. Ha csak kedvességből dicséred meg pl a haját pedig magadban azt mondod hogy te inkább meggyújtanád, akkor igazából nem értél el semmit, mert tudat alatt (testbeszéd) érzi az ember, hogy nem voltál őszinte, és így nem is akar veled jobb kapcsolatban lenni.


Azzal beszélj, olyanhoz szólj, akihez csak kedved van, aki a fontosabb számodra.

Hogy konkrétan mit mondj, azt meg a helyzet majd hozza. Tudom ez így sovány tanács, de akkor is így van. Én olvasgatni szoktam csajozós tanácsokat, és rengeteg betanulni való szöveg van, amikkel fel lehet szedni csajokat, de ha valamit ott helyben kitalálok és nem sablonszöveget adok elő, az mindig jobban működik :) Nem kell semmi nagy dolgot kitalálnod. A szándékot érezni fogják így is. Ha csak megkérdezed "hogy vagy?" (és nem csak úgy odadobod, hanem érdeklődéssel figyeled is a válaszát) akkor már elültetted az illetőben a jobb viszony magját.


22F

2010. aug. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznos választ adtál:)
2010. aug. 30. 21:22
 6/7 anonim ***** válasza:

De akár kedveskedhetsz is az osztálytársaidnak azzal, hogy viszel valamilyen saját készítésű sütit, megkínálsz mindenkit kedvesen, mosolyogva. Nem kell lefizetésnek venni, valahogy el kell kezdeni, hogy hozzájuk tudj szólni. A fiúkhoz ebben a korban még nem kell feltétlenül közeledni és erölködni, a fiúk és lányok úgyis külön szoktak lenni.

Tanácsok: Ne legyél túlérzékeny sértődős, a gyengeség jelének veszik. Legyél mindig vidám, ne vidd be a suliba a bánatod, úgysem együttérzést fogsz kapni. Tényleg igaz, hogy ha te jól érzed magad akár egyedül is, akkor bátran legyél egyedül, a titokzatosság megrémiszti a másikat és tartani fognak tőled.

2010. aug. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ha mindig idegeskedsz, hogy na most mit mondjak azzal nem jutsz előbbre, legyél mindig nyugodt és határozott

vannak nyugtató teák, orbáncfű tea, citromfű tea

az előbbi nyugtató a második nyugtató és kicsit álmosító hatása is van

2010. aug. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!