Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, ha amikor...

Mit csináljak, ha amikor ideges vagyok, az agyam teljesen leblokkol? Konkrétan semmire nem tudok gondolni, csak arra, hogy jajj, mondanom kéne valamit, basszus, mit mondjak?

Figyelt kérdés

Már az sem zavarna annyira, ha kínos dolgokat mondanék, talán kisebb hülyeségeket. Szoktam látni másokat is, akiken látszik, hogy kissé kínosan érzik magukat, de mégis folyamatosan beszélnek.

Velem ez sokszor szóbeli vizsgánál fordul elő, bár mostmár annál sokszor sikerül előre felkészítenem magam, nyugodt maradni abban a szituációban.

Ami roszabb, az az hogy ha új emberekkel beszélek vagy bárkivel, akivel nem állunk közel egymáshoz. Amikor olyat kérdeznek, amire tudom a választ, pl. hogy hol van valami vagy még akkor is, amikor nekem kell odamennem valakihez megkérdezni valamit, akkor semmi problémám nincs, magabiztosan beszélek. Akkor van probléma, ha ilyen kis semmiségekről beszélünk vagy éppen egy olyan témáról kell a véleményem kifejteni, amiről nem tudok sokat. Vagy egy példa; ha mondanak valami megjegyzést, pl. 'Szép zöld a mező', na az ilyenre mit mondjak azon kívül, hogy 'igen'?

Ezekben a szituációkban teljesen üres az agyam és semmire nem tudok gondolni, még csak az sincs, hogy gondolok valamire és elvetem, hogy az nem jó válasz.

Van erre bármi taktika, hogy ilyenkor előhozzam a gondolataimat?

Nagyon fontos lenne, mert már évek óta küzdök ezzel és elég sok problémát tud okozni az életemben.

Köszönöm szépen, ha válaszolsz!



2021. máj. 23. 10:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát szóbeli vizsgánál sokat segít ha pl. Hangosan és tükör előtt mondod el,szoktatni kell magad a körülmémyekhez a sok hallgatóhoz.

Életben való kommunikáció az nehezebb dolog,ott nem egy előre betanult szöveget mondasz. Sokszor te is visszakérdezhetsz dolgokat,akár egy más témával kapcsolatban is ami neked tetszik és addig is legalább megy a beszélgetés,csak próbálj meg olyan kérdést adni,amire mély választ fog adni,nem csak rövid választ,hogy igen/nem. Fontos,hogy ne vágj bele más szavába,az ember szereti ha meghallgatják,szép hangnembe lehet vele beszélni.

2021. máj. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!