Ronda az arcom,valami tipp?
Nem a bőrhibákról beszélek most,hanem a felépítése a szerkezete meg ilyen mogorvás,megviselt,önbizalomhiányos.Mármint,ha fotóznak engem.A mosolyom meg erőltetett,mintha be lenne valaki tépve.
Mások szerint nincsenek bőrhibáim,viszont kicsit karikásak a szemeim. Erre még azt mondom oké,max többet alszok,meg másnak is az. De úgymond vannak ilyen barázdáim a szájaim,orrom környékén. Na az iritál a legjobban. Az olyannal mit lehetne kezdeni?Meg,hogy nem szimetrikus,hanem oldalt olyan, mint egy lazac és kb húsos.
Van valami tippetek,hogy ne nézzek bele félelemmel a kamerába és ne vágjak olyan fejet,mint egy tömeggyilkos börtönszökevény mugshotnál? Ti mire gondoltok vagy hogyan néztek bele a kamerába,hogy dobjon a képen?
17/f
Kettes
Neked meg kb. meg sem kellett volna születned,köszönöm a véleményed.
Bocsi,de írhattad volna diszkrétebben pláne,hogy apámmal voltak mostanában összetűzéseim tehát ez nálam érzékeny téma.
Azzal tisztában vagyok,hogy adottság ,ami egyaránt közrejátszik,és azzal is tisztában vagyok,hogy nekem sem tökéletes az arcom. Röviden fogalmazva hülye fejet vágok,amikor a kamerába nézek,ezt akarom elkerülni,de valamiért félek a kamerába nézni vagy nem tudom milyen arcot vágjak,bizonytalanul érzem magam vagy mi, és ezért tettem ki ezt a kérdést is.
Mindenki idegennek érzi saját képmását. A többiek milyennek látnak?
Próbáld meg a képet megmutatni egy tükörnek.
Hatos
Köszi jól hangzik.
Önmagát az ember soha nem látja, legfeljebb tükörből.
Az viszont fordított képet ad, a kamera meg nem.
Nem vagyunk szimmetrikusak, így ezek képe emiatt lehet furcsa.
minél többet fényképeznek, annál jobban megszokod az érzést, kevésbé fog fesélyezni, ez segít ellazulni, magadat adni.
minél több képet látsz magadról annál jobban megszokod a saját képeid látványát, hozzászokik a szemed, hogy így nézel ki.
minél többször és több féle kép készül rólad, annál nagyobb az esélye, hogy lesz köztük több olyan is, ami elnyeri a tetszésedet.
minél jobb szaktudású fotóssal dolgozol, annál esélyesebb, hogy a fotózás terén szerzett ismeretei jobb, előnyösebb képek készítését teszik lehetővé
minél jobban bánik a fotós az emberekkel, minél jobban kommunoikál, annál jobban fel tud téged oldani, ki tud belőled olyan hangulatot, arckifejezést váltani, ami majd jól mutat a képeken és nekked is tetszeni fog.
a látvány javításában egyrészt sminkes javíthat valamennyit (nem véletlenül szokás komoly fotózások előtt sminkelni - férfiakat is).
másrészt, ha megbeszéled ezeket egy jó fotóssal, akkor a fényekkel, árnyékokkal és hogy milyen irányból, hogyan fényképez is nagyon sokat tud befolyásolni a végeredményen.
harmadrészt pedig utólag akár az alapnál komolyabb, feláras retusálással is leht a képeken javítani, de főleg az utolsóval érdemes óvatosan bánni.
#1-nek NAGYON nincs igaza. a legrosszabb, amit bárki tehet, hogy mindig elkerülöd a kihívást jelentő helyzeteket és így sosem tanulod meg, hogyan birkózz meg velük. ezzel akár életed végéig konzerválhatod a problémát és mindig kísérteni fog a kudarc élmény, hozzáadódva más hasonló sikertelenségeidhez. ahelyett, hogy megtanulnád leküzdeni és ezzel megoldanád a problémát és egy sikerélménnyel gazdagodnál.
#4-nek részben igaza van, fogadd el magad, barátkozz meg a külsőddel, mert őrülten sokat nem tudsz rajta változtatni, de azért mérsékelten tehetsz érte, hogy jobban nézz ki. te magad is írtál egy pár dolgot, hogy kialszod magad, stb. akár valami enyhe nyugtató tea vagy Valeriana is segíthet, hogy kevésbé izgulj feleslegesen a fotózáson. akár egy arcmasszázs is segíthet előtte ellazulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!