Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aki intelligens az jó ember,...

Aki intelligens az jó ember, aki hülye az nem?

Figyelt kérdés
2010. aug. 20. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem igaz.
2010. aug. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert én a hülyéket szeretem :)
2010. aug. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül így van. Ismerek gonosz, de okos, valamint rosszul tanuló, de jó fej embereket.
2010. aug. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Alastor22 ***** válasza:
100%
A sorozatgyilkosok többsége is nagyobb intellektussal rendelkezett az átlagnál.
2010. aug. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem...Én jó értelemben hülye vagyok de viszont színötös vagyok:D Mi itt a kérdés?:D
2010. aug. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Inkább fordítva, a hülye emberek általában a legjószívűbbek. Az okosabbak manipulálnak, és ott basznak át ahol tudnak.
2010. aug. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
A legjobb barátnőmre is elég butuska. Olyanokat mond meg csinál, mint az amcsi filmekben a tipikus szőke nők. Ennek ellenére kedvelem :) Szóval az állításod nem egészen igaz.
2010. aug. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Helló.


Ha az intelligenciát a logikához társítjuk, akkor nem igaz ez a kijelentés. Egy hazudozó is lehet logikus, ahogyan egy kicsit butuska ember is lehet erkölcsös, hiába nem tud jól következtetni...:)

A jó ember mindig a szívére és a valódi józan eszére hallgat...a nem jó ember pedig elvakultan, elfogultan dönt, önző vágyait teljesítve túlon-túl, mások igényeit letojva. :P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Érdekes:P

A kérdés alapjául nekem az szolgált, h pl. a cigányok nagyrésze elég buta, olyannyira h nem tudnak különbséget tenni jó és rossz között...a buta embereknek (szerintem) általában nincs érzelmi intelligenciájuk sem, így pl. nem tudják felfogni h ha elveszik azt amiért más megdolgozott az nem korrekt. Jó magam cigány vagyok, de nem lennék képes ilyesmire, még a nálam butább fajtáraim ezt szemrebbenés nélkül megteszik, anélkül h megsajnálnák azt aki pl. levesznek pénzzel.

Egy példa:

Az apám egy rendkívül buta ember, emelett bunkó is, önző, nincs tekintettel másokra csak saját magával törődik.

Anyukám ha nem is entellektüel, de rendelkezik némi intelligenciával, ő viszont rendes, törődik másokkal, képes az empátiára.

Ha körbe nézek az osztályomban, akkor is azt látom h a buta lányok többsége a "rossz", az értelmesebbek (ez nem feltétlen a tanulmányi eredményre vonatkozik) viszont a "jók".

2010. aug. 21. 16:47
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Valóban érdekes, de szerintem túl szubjektív. Valószínű, hogy van összefüggés az intelligencia, és a morális viselkedés között. Ez azonban nem törvényszerű. Inkább mentalitástól függő, hogy ki milyen ember.
2010. aug. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!