Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyek végre férfias?

Hogyan legyek végre férfias?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, és nem tartom egyáltalán magam olyannak, amilyennek lennem kéne. Kezdve a külsővel: kb. 3 évvel le vagyok maradva fizikailag, úgy nézek ki, mint egy 15 éves, túl vékony vagyok és túl alacsony, és nem vagyok elég izmos sem. Ráadásul pattanásokkal is tele vagyok...

A belső: mindig is túl "anyás" voltam, sokáig az anyámmal aludtam. Nagyon érzékeny vagyok, mindig azt érzem, amit ő, meg segítettem is neki régen egy rossz időszakában. De attól tartok, ez rajtam ragadt. Sose tudom elengedni magam, mindig feszült vagyok. Mindig mindenen aggódok. Nem bízom magamban. Általános iskolában -egyéb okok miatt-szivattak. Persze visszavágtam, de csak rosszabb lett. A végén már teljesen öngyilkos hangulatom volt. Ma sem sokkal jobb a helyzet. Úgy érzem, csak megjátszom magam állandóan. Sportban nevetségesen béna vagyok. Csapatsport szóba sem jöhet, egyszerűen undorodom tőle, nem tudom miért. Valahogy annyira nem tudok azonosulni egy "csapattal", akik úgyis sokkal jobbak nálam, úgyis nagyobbak nálam, úgyis ügyesebbek. Ha elb'sznék valamit-márpedig, ha csapatsport van, ez mindig megtörténik- akkor engem utál mindenki és égés is. Nincs meg bennem valami, ami a sporthoz kell. Túl visszafejlett vagyok.

Az agyam mondjuk rendben van, jól tanulok, de sokra ezzel nem megyek jelenleg. Állandóan rágódom, mint mondtam, soha nem tudok dönteni semmiben. Csajozni sem tudok. Ez a másik, ami kiborít. Nem merek odamenni a csajokhoz, és őszintén szólva nem is hinném, hogy jó lenne, ha odamennék. Mert az jól áll egy ifjú titánnak, de egy ilyen hozzám hasonl vakarcsnak nem. Csak kiröhögtetem magam. A csajok meg úgyis a nagy(-) meg jóképű fiúkat keresik. Ezek ellen nekem úgysincs esélyem. Ráadásul mindig parázok a környezetem véleményétől. És sose tartoztam igazán egy "bandához", mindig különc voltam. A csajok miatt már teljesen elment minden önbizalmam, milyen lúzer az, aki az én koromban még nem is csókolózott? Ha eddig nem ment, akkor nem tom, mikor tanulhatom meg. 30 évesen? És az se vigasztal, ha majd egyszer lesz esetleg egy. Majd örüljek 25 évesen, hogy EGYSZER összejött valami, ami másnak már 15 évesen csípőből összejön. Én csajozni akarok, nem az igazit keresem.


Hogyan legyek férfiasabb? El kéne mennem valami táborba, vagy mi?


2010. aug. 15. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól összeszedted a dolgokat. :)

Az öngyilkosságot felejtsük el, egészséges vagy, így nincs rá okod. Az én életem is megkeserítették a pattanások, rossz bőrtípusunk van. Később jobb lesz, de a szex sem tünteti el őket teljesen. Addig javasolnék arcradírt. Nekem fiúként a Garnier PureActive eléggé bevált, segített az arcomon folyamatos használat mellett. Ezenkívül a táplálkozásomon is változtattam.

Az izmokat csak testépítéssel, esetleg munkával tudod megszerezni. Ha nem is mész le, mert tudom egyedül nem olyan jó konditerembe járni, sportolni kell valamit mindenképp. Bicikli, úszás, esetleg lehet nézni valami egyszerűbb küzdősportot. Ott találhatsz társaságot is, ráadásul szerezhetsz egy kis önbizalmat, kitartást.

A folytonos aggódás az önbizalomhiányból fakad, ezért muszáj valamerre lépni.

A csajozásra nehéz jó tanácsot adni, próbáld felmérni a realitásokat, legyél jó fej, vicces és ne valami búvalbszott.

2010. aug. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első körben:

[link]


Aztán meg:

[link]

2010. aug. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, meg a nyavalygást végleg felejtsd el, mert ARRA tényleg nem buknak a csajok. Én, mivel hasonló karakter vagyok/voltam (melankolikus személyiségtípus), azt tudom neked ajánlani, hogy menj el pszichológushoz, én is azt tettem. Az önbizalom nem jön magától, azért bizony keményen meg kell dolgozni. Én is ezen vagyok mostanság.
2010. aug. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ne arra törekedj, hogy tartozz valahová, te ilyen magányos típus vagy, nincs azzal semmi baj, egyedül is lehet csinálni dolgokat
2010. aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

de még mennyire hogy lehet! és írtad hogy jól tanulsz, akkor mindent bele :) na azon bánkódj ami esetleg nem megy (bár a sport is sokkal jobban menne, ha bíznál magadban), hanem koncentrálj arra, amiben tehetséges vagy.

a csajok miatt meg ne aggódj. nem sokára egyetemista leszel, és okos, szorgalmas lányokkal leszel körülvéve, hamar találkozol valakivel, aki értékeli a személyiséged. ne hidd hogy minden lány a nagyképűekre bukik, egy-két csalódás után rájönnek hogy mi a jó:)

2011. jún. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Én is ugyan ebben a cípőben járok,csak annyi a különbség,h én már 30 éves vagyok.Ráadásul,csendes típusú személyiség is társul ez mellé.Minden erőmmel azon vagyok,hogy ez változzon,de nagyon nehéz.Kitartást kivánok Neked.

Amúgy jól írsz,jól fogalmazol,ez már egy jó pont.Sok sikert!

2011. dec. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

pont mintha az én személyleírásomat olvastam volna.. :(

14/F

2013. aug. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
még egy ugyanilyen 14/F
2015. szept. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!