Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Az ősemberek/nők is menstruált...

Az ősemberek/nők is menstruáltak, de hogyan tűntették el a vért?

Figyelt kérdés
Elég hülye kérdés, de hagyták volna, hogy follyon a lábukon vagy mi? xD
2010. febr. 6. 11:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát vagy hagyták és nem foglalkoztak vele... vagy nem tudom, odatettek valami összegyűrt puha növényt, állatszőrt. :D Nekem legalábbis ez jutott eszembe, de jó kérdés.
2010. febr. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom fiatal vagy, ezér nem emlékezhetsz arra, hogy régen ujságpapírral törölték az emberek a feneküket. Az ősasszonyok meg ismerték a falevelet, gondolom, hogy egyébként is kreatívak voltak, tehát voltak ötleteik. Talán száraz fűcsomó, de sajnos nem vagyok annyira öreg, hogy emlékeznék a technikára.
2010. febr. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
Ősembert nem tudom.De még a mult század eéején is a természeti népeknél a meses alatt a nők elvonultak valahova,és nem mutatkoztak a többiek előtt.Több volt bennük a szemérem,mint a mai nőkben.
2010. febr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: nem hinném, hogy ez szemérem kérdése lenne a mai világban. Attól, hogy menstruálok, nekem még ugyanúgy el kell mennem iskolába [felnőttnek: dolgozni], bármennyire is lenne sokkal egyszerűbb és kényelmesebb otthon maradni és nyugiban túl lenni az egészen.
2010. febr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
ha léteztek ősemberek, pontosabban ősasszonyok, akkor a majmokhoz hasonlóan nem menstruáltak. a majomlányok méhében, ha nem történik megtermékenyítés, egyszerűen felszívódik a (feleslegesen) megvastagodott nyálkahártya. az ember leánya miért menstruál, fogalmam sincs. szerencsétlen pazarlásnak tartom a természet részéről.
2010. febr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
szép elméletek...:) Esetleg más ötlet?
2010. febr. 6. 14:23
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Az ókori egyiptomiaktól van feljegyzés,hogy gézből készült tamponokat használtak,melyekbe néha gyógynövényeket is csavartak. Az ősasszonyok nem tudom,hogy csinálták,egy egyes törzseknél,az asszonyt ilyenkor elkülönítik a többiektől,és étlen-szomjan kell kibírnia a "nehéz napokat".
2010. febr. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Háát...amikor elkezdtem menstruálni, megkérdeztem nagymamámat, hogy az ő idejében mi volt a helyzet.

Ez nem volt olyan régen...70-80-as évek eleje...

És azt mondta, hogy a barátnőivel akkor olyan helyen labdáztak vagy játszottak, ahol legalább derékig ért a fű...mert...háát...a lábukon is az fojt...

És nem tudom, hogy az őskorban miért lett volna más a helyzet...

Egyébként már ők is menstruáltak. Akkor már az emberi törzshöz tartoztunk

2010. febr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyre jobb és jobb válaszokat kapok:) Egyébként én is hasonlókra gondoltam...
2010. febr. 7. 11:26
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy nem annyi folyt belőlük, mint a mostani nőkben/lányokban. pl. a kutyák is (TAPASZTALAT!) csak néhány cseppet eresztenek, ha tüzelnek. :)
2010. febr. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!