Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Elméleti kérdés: Gépet a...

Elméleti kérdés: Gépet a vízbe! Bővebben lent. (? )

Figyelt kérdés

Nos, napok óta érlelődik bennem a következő kérdés, amelyet ha nem eresztek ki magamból, a tér-idő kontinuum azonnal összeomlik és elnyel mindenkit e gigantikus feketeJuk.


Szóval, azon gondolkodtam, hogy

a) Mi lenne, ha fognám az asztali PC-met, kivenném az összes ventit és puff, belevágnám az akváriumba a halaim mellé? (így megoldva a túlmelegedést illetve a ventik keltette zajt) Meghalna azonnal rövidzárlatban? Menne tovább?

b) A helyzet ugyan ez, de most a halaim kiszedném, és a medencét desztillált vízzel önteném fel. Ez más eredményt hozna?

c) A gépem/medencém alaposan lepucolnám belülről, kívülről, hogy semmi szennyeződés ne maradjon rajtuk és úgy dobnám a gépet a desztillált vízbe. Ez esetleg tuti tipp?


Szabályok: Elméleti kérdés, mint már írtam. Arra vagyok kíváncsi, hogy mit gondolsz a témáról, nem arra ahogy tanácsolod, hogy "próbáld ki", mert nem fogom kipróbálni.

Ha netán eszedbe jut valami vicces/frappáns trollkodás ne kímélj. Viszont ha megunom a túlzott hülyeséged, jelentelek.

Persze minden értelmes válaszra zöldet adok. :)

Várom a válaszokat!


G.



2012. máj. 17. 14:25
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Attól hogy most tudtad meg, most tanultad a suliban stb., hogy a víz az ionoknak köszönhetően vezeti az áramot (az áramban egyébként igen árulkodó, hogy nem vízáramlatról van szó), attól még a kémiai része helyett elgondolkodhattál volna a fizikai részén is, de ha nem szeretnél akkor a saját magad által linkelt postban:


"Hi, Edward. Yes you can run electrical devices submerged in VERY VERY PURE water. But distilled water MAY NOT BE pure enough. And as soon as you PUT THE PC IN THE WATER, salts from soldering fluxes and other sources will start CONTAMINATING the water."


magyarán a kérdésed még akkor is eléggé értelmetlen, ha csak elméleti síkon mozdultál, mivel elméletileg sem kivitelezhető, de ha az is lenne sem lenne semmi értelme


(tehát ha a folyadékhűtésre gondolsz az egy más dolog, nagyon más)

""

2012. máj. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

#21: "Attól hogy most tudtad meg, most tanultad a suliban stb., "

Már eltelt pár év azóta, hogy ezt tanultam, hidd el. vagy ne, nekem mindegy.

"...elgondolkodhattál volna a fizikai részén is, de ha nem szeretnél akkor a saját magad által linkelt postban: "

Mi a kérdés? Le van írva, hogy lehetséges lehet (...MAY...), de nem hosszú távon. Vagy Rosszul értelmezem a szöveget? Amúgy a kérdésem c) pontját figyelembe vetted?

Illetve írtam az ellenállási számításom is. Arról mi a véleményed? Az is hülyeség?

"magyarán a kérdésed még akkor is eléggé értelmetlen, ha csak elméleti síkon mozdultál, mivel elméletileg sem kivitelezhető, de ha az is lenne sem lenne semmi értelme"

Szóval, most akkor már elméletileg sem lehetséges? OK. Bár mondjuk kizárván az oldható anyagokat nem értem mi az akadály...

Egyébként meg, nem igazán volt szó a gazdaságosságról/értelmességről.

"(tehát ha a folyadékhűtésre gondolsz az egy más dolog, nagyon más)"

Köszönöm, úgy érzem, hogy nagyon is tisztában vagyok a folyadékhűtés és az általam írt kérdés közötti különbségekkel.

Ment a zöld mindenkinek.

Várom a további válaszokat viszont kérlek titeket, ne nézzetek már 12 évesnek és ne is legyen az a következő postban, hogy "Pedig a kérdésed miatt annyinak tűnsz", mert nem érdekel hány évesnek hisztek. Szeretném ha normális hangnemben tudnánk vitázni.

G.

2012. máj. 17. 17:09
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

"Szeretném ha normális hangnemben tudnánk vitázni. "

Ahhoz úgy kellett volna indítani is.

Ez van, senki nem gondolatolvasó itt, a leírtakból rakjuk össze amit lehet. Amit írtál abból ennyit lehetett.

Szerintem tedd fel újra, komolyan vehető formában.

2012. máj. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

"Ahhoz úgy kellett volna indítani is. "

"Szerintem tedd fel újra, komolyan vehető formában."

Nem, nem fogok semmit újra leírni.

Hogy miért? Mert volt aki megértette ennyi infóból (~12 sornyi magyarázatnak elégnek kell lennie) és normális hangnemben normális választ tudott adni. Innentől nem hiszem el, hogy gondolatolvasónak kell lenned a megértéshez. A többi kommentemről nem is beszélve. A stílusomról már írtam kb. kettővel ezelőtt. Itt jelen esetben az a kérdés, hogy mi a véleményed a témáról és nem az, hogy mi a véleményed a kérdésemről. Megértésedet és válaszod köszönöm.

G.

2012. máj. 17. 17:27
 25/31 anonim ***** válasza:
Nekem amúgy teljesen mindegy, ha máskor sem akarsz normális válaszokat, akkor nincs okod változtatni a stílusodon. Csak akkor ne háborogj azért, hogy nem vesznek komolyan.
2012. máj. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
.....na és a kérdéssel kapcsolatban. Igen, lehet, hogy egy elméletileg tökéletesen szigetelő vízzel, egy képzetbeli áramkörrel, ami tökéletesen vízálló,nem ázik szét rajta semmi és nem oldódik ki belőle semmi, stb, stb, esetleg működne. Na és akkor mi van? A gyakorlatilag egyik sem létezik.
2012. máj. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Hmm....

minusz A

2012. máj. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

"ha máskor sem akarsz normális válaszokat"

Ne sértsd meg a normális válaszokat adókat, kérlek.

Amúgy, nem érdekel, ha nem vesznek komolyan. Az már zavar, hogy több komment után is van aki hülyének néz, de ez már egyéni probléma.

A kérdéssel kapcsolatban írtál egy korrekt választ, habár nem éppen baráti stílusban... Szóval ez is megoldható.

Akkor csak egy (költői) kérdésem lenne: Miért előzte ezt a választ meg sok, az én személyemet/tudásomat firtató reakció? A magyarázataim előtt még megértem, mondjuk hogy a stílusom a hibádzik. De miután több ízben is leírtam, hogy a kérdés komoly, már zavaró, hogy hülyének vagyok nézve.

Számomra ez a vita lezárva.

Köszönöm a választ és várom a továbbiakat, de kicsit átfogalmazom a dolgokat: Ha nem a kérdésre ad választ/tippet/véleményt, akkor kérem, hogy ne is írjon senki. Meguntam az offokat, mind a válaszolókét, mind a sajátjaimat. Köszönöm!

G.

2012. máj. 17. 17:51
 29/31 anonim ***** válasza:

"Szeretném ha normális hangnemben tudnánk vitázni. "

Ahhoz úgy kellett volna indítani is.


so true :D

nincs mit elmagyarázni, ha ezt nem érted

2012. máj. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Ez előző kommentemben leírtam, hogy milyen választ nem kérek...

G.

2012. máj. 17. 19:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!