Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Elméleti kérdés: Gépet a...

Elméleti kérdés: Gépet a vízbe! Bővebben lent. (? )

Figyelt kérdés

Nos, napok óta érlelődik bennem a következő kérdés, amelyet ha nem eresztek ki magamból, a tér-idő kontinuum azonnal összeomlik és elnyel mindenkit e gigantikus feketeJuk.


Szóval, azon gondolkodtam, hogy

a) Mi lenne, ha fognám az asztali PC-met, kivenném az összes ventit és puff, belevágnám az akváriumba a halaim mellé? (így megoldva a túlmelegedést illetve a ventik keltette zajt) Meghalna azonnal rövidzárlatban? Menne tovább?

b) A helyzet ugyan ez, de most a halaim kiszedném, és a medencét desztillált vízzel önteném fel. Ez más eredményt hozna?

c) A gépem/medencém alaposan lepucolnám belülről, kívülről, hogy semmi szennyeződés ne maradjon rajtuk és úgy dobnám a gépet a desztillált vízbe. Ez esetleg tuti tipp?


Szabályok: Elméleti kérdés, mint már írtam. Arra vagyok kíváncsi, hogy mit gondolsz a témáról, nem arra ahogy tanácsolod, hogy "próbáld ki", mert nem fogom kipróbálni.

Ha netán eszedbe jut valami vicces/frappáns trollkodás ne kímélj. Viszont ha megunom a túlzott hülyeséged, jelentelek.

Persze minden értelmes válaszra zöldet adok. :)

Várom a válaszokat!


G.



2012. máj. 17. 14:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam, mert azt hittem vicces. Elraboltál 1 percet az életemből.......
2012. máj. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

a.) Azonnal zárlattal elszáll.

b.) Azonnal zárlattal elszáll.

c.) Azonnal zárlattal elszáll.


Ezt gondolom róla.

Tuti tipp:

Desztillált víz helyett használj transzformátor olajat, azt pont erre találták ki (szigetelés+hűtés célra).

2012. máj. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Sztem ez vagy kamu kérdés vagy baj van az emeleten.Ha annyira ki szeretnéd próbálni akkor próbáld, de sztem ennyire hülye valaki nem lehet, hogy ne tudja mi történik ilyen.Tőlem próbáld viszont a gépért felelősséget nem vállalok.
2012. máj. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

#1: Ki mondta, hogy vicces lesz?

gyakorivalasz2: Köszönöm a válaszod! Az érdekelne még, ha rám szánnál pár percet, hogy a 3. esetben mi okozná a zárlatot?

G.

2012. máj. 17. 14:43
 5/31 Shai-Hulud ***** válasza:

a) Valószínűleg a halaid villamosszékben éreznék magukat, de ez az érzés nem tartana sokáig, mert a rövidzárlat miatt (ami már tönkrevágta az érzékenyebb MOS áramköröket) a hálózati tápegység heves fény- és hangjelenségek között kiverné az összes biztosítékot a konnektortól a trafóházig...


b) Na ekkor a halak legalább megúsznák a dolgot. A heves fényjelenség is elmaradna, hiszen a deszt.víz vezetőképessége csak lassan, a szennyeződések feloldódásával növekedne meg. Az első pár percben akár még működhetne is a proci...


c) Ha sikerülne valóban jól letisztítani a gépet, akkor huzamosabb működésre számíthatnál. De ne örülj nagyon, a gépben lévő fémek (vas ház, forrasztóón, réz vezetők, alumínium váz elemek, stb) szép lassan reakcióba lépnek a vízzel, azaz lassan fémsókat juttatnak a deszt.vízbe - az eredmény az, hogy lassanként ez a víz is vezetni kezdene...


Szerintem kezdd azzal, hogy kinyitod az összes burkolatot (készülékház, tápegység, stb), jól belakkozod, és a lakk megkötése után meríted vízbe. Ja, és ne felejtsd el leszedni a ventillátorokat, mert a víz alatt úgysem pörögnének megfelelően. :-D

2012. máj. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

#3: "Sztem ez vagy kamu kérdés vagy baj van az emeleten.Ha annyira ki szeretnéd próbálni akkor próbáld"

Kérdés: "Elméleti kérdés, mint már írtam. Arra vagyok kíváncsi, hogy mit gondolsz a témáról, nem arra ahogy tanácsolod, hogy "próbáld ki", mert nem fogom kipróbálni. "

Mi a gond?

G.

2012. máj. 17. 14:44
 7/31 A kérdező kommentje:

#5: Köszönöm szépen, nagyon érdekes volt olvasni a válaszod. Igazándiból én is valami hasonlóra számítottam, ha kipróbálnám, (nem fogom) biztos a te tippjeid alapján indulnék el. :)

Egyébként mindenkinek ment a zöld.

G.

2012. máj. 17. 14:46
 8/31 A kérdező kommentje:

A kedves átrakó moderátornak!

Tudod te, hogy mi a humor? Az, amikor egy kérdés szórakoztatás céljából születik. Nos, ez NEM azzal a céllal született. Kifejezetten azért, hogy információt szerezzek a számítógép és a desztillált víz közvetlen kapcsolatáról. Szerinted itt a megfelelő hozzáértő közönség fogja olvasni/megválaszolni a kérdést? Szerintem nem.

Na mármost, kérlek tiszteld meg a sok száz, a Számítástechnika témakörben adott válaszom annyival, hogy a kérdést az eredeti helyére visszarakod.

Köszönöm!


G.

2012. máj. 17. 14:54
 9/31 anonim ***** válasza:
Abban igazad van, hogy nem humor. Inkább annak szánt idétlenkedés. Örülj, hogy nem törölték, pedig jobb lett volna.
2012. máj. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

[link]


"Viszont ha megunom a túlzott hülyeséged, jelentelek."


ezen akkorát röhögtem :D egy ilyen kérdésre nem tudnék olyan választ írni ami miatt engem kéne jelenteni és nem téged :DDD

2012. máj. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!