Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Lesz olyan funkció, hogy ki...

Lesz olyan funkció, hogy ki lehet választani, hogy milyen kategóriá (k) ban keressen illetve ne keressen?

Figyelt kérdés
Hasznos lenne, hogyha pl. beírok valamit, ami több kategóriában is lehet, de a kifejezés pont valahogyan bennevan pl. egy, a "Babák" kategóriában gyakorta használt kifejezésben, kidob azok közül 400 kérdést, és 4-et más kategógiák közül, engem pont az a 4 érdekelne, de legalábbis egy közülük, és akkor át kell nézzem az egészet...
2010. márc. 20. 23:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Már régen megvan ez a funkció. Javaslom néz szét jobban az oldalon. Ha belépsz egy kategoriába, annak is van külön keresője.
2010. márc. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kérdésemben a "k"-n volt a hangsúly, tehát azt tudom, hogy egy kategóriában lehet keresni, de olyat nem tudok, hogy többen is lehessen, tehát hogy pl. én azt akarom, hogy keressen a "Szerelem, szex - Fogamzásgátlás", a "Számítástechnika - Internet" és "Egyéb kérdések - GYIK" témákban, és másban ne; vagy hogy keressen az összes témában, de pl. a "Gyerekvállalás, nevelés - Babák" témában ne. Szerintem hasznos lenne valami összetett keresés funkció.
2010. márc. 21. 11:01
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem ez elég hülyeség :D
2010. márc. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem hülye kérdés. Azoknak, akik használják a keresőt, és nem gyerekvállalás témában keresnek igen megnehezíti a munkájukat, hogy minden negyedik kérdés a "Babákkal" kapcsolatos.
2010. márc. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Áh, végre valaki, aki megért ilyen téren :D
2010. márc. 26. 23:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát az általad felhozott példát három kereséssel tudod megoldani.

Tudsz példát mondani, hogy mikor van erre szükség, amikor a teljes kérdésadatbázisban kereséssel használhatatlanul rosszabb eredményt kapsz, mint ha csak ebben a 3 kategóriában keresel?

2010. márc. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Arra én is gondoltam, hogy három kereséssel lehet, de hogyha e megoldotta volna a dolgot, nem tettem volna fel a kérdést ;) Tehát arról van szó, ha pl. nem tudom, hogy pontosan melyik kategóriában van a kérdés, amir keresek, tehát lehet, hogy pl. a "Nyelvtanulás", lehet, hogy a "Nyelvek", és lehet, hogy a "Helyesírás" kategóriában van, de akár lehet egy másikban is, csakhogy az ember nem gondolná, hogy esetleg abban van; viszont abban tuti biztos, hogy a "Babák" témakörben nincsen. Nem tudom, érthető, amit írtam? :D
2010. márc. 29. 22:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Hááááát... érteni értem, csak nem tudom, hogy egy ilyen speciális eset kedvéért érdemes-e bonyolítani a keresési funkción. Bár ha ilyen mértékben szaporodnak a kérdések, akkor előbb-utóbb nyilván érdemes lenne valamilyen további szűrési lehetőséget bevezetni.
2010. márc. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!