Most akkor hogyan is van ez?
A Gyakori kérdések szabályzata előírja, hogy bizonyos szavak használata tiltva van, mivelhogy trágárnak minősülnek. Ez a kérdezők, válaszolók nemkívánatos minősítésének az elkerülését szolgálja. Ez eddig rendben is van.
De mi van akkor, ha a kérdező egy idegen nyelven írt szöveg szó szerinti lefordítását kéri és én egy-az egyben lefordítom neki, mert hát ez a kérdése, de közben akad benne egy olyan szó, ami fennakad a szűrőn? Akkor ennek köszönhetően a továbbiakban már van egy rossz pontom és ha még egypárat ilyen módon összegyűjtök, akkor szépen elbúcsúzhatok a Gyakori Kérdésektől. Ugyanígy megtörténhet pl. az is, hogy egy irodalmi szöveget másolok be idézetként és a szűrőnek megint csak valami miatt nem tetszik és én iszom meg ennek a levét és nem a tisztelt és nagyrabecsült XY nevű írója.
Van valamilyen lehetőség fordítások és idézetek esetében előre jelezni, hogy milyen jellegű szövegről van szó? Mert ugyanis a szűrő nem tesz különbséget.
Ezt azért írom, mert épp az előbb próbáltam meg valakinek lefordítani egy orosz szöveget és…, hm, sajnos, „túl jól sikerült a fordítás“ ami elkerülte a figyelmemet.
A tanulság: a "cifra" szavaknál figyelj oda és vágd át a szűrőt.
Nem olyan nagy ördöngősség. Ezek az autofilterek általában ritka buták. Múltkor vmi játékhoz írtam, voltak benne csótányok. Erre a kretén program nem kicsillagozta a ****roach elejét?
Igazad van, Süsü, de akkor, az adott pillanatban ez nem jutott eszembe...
A végén valóban privát levélben intéztük el. De az a "figyelmeztetés" tényleg nagyon vehemens volt, mintha megöltem volna apámat-anyámat, hogy résztvehessek az árvaházi gyerekek díszvacsoráján... :D
„De az a "figyelmeztetés" tényleg nagyon vehemens volt, mintha megöltem volna apámat-anyámat, hogy résztvehessek az árvaházi gyerekek díszvacsoráján...“
Éppen ez az. Engemet is ez húzott fel és írtam ki a kérdést. Ha már itt annyira törődnek „az illemmel“, akkor jó lenne, ha ez kölcsönös lenne és nem csak tőlünk várnák ezt el. Nem ártana, ha tudnának különbséget tenni. Szerintem meg lehetne ezt oldani.
Szerintem az egyik lehetséges megoldás abban állhatna, hogy a feltenni kívánt szöveget, ha nem vagyunk biztosak benne, hogy átmegy a szűrőn vagy nem, egy „teszt“ nevű ikonra kattintva letesztelhetnénk minden további következmény nélkül. Ha akadna benne valami kifogásolható, akkor a kérdéses részt (kifejezést, linket, stb.) pirossal jelezné.
Ha ellenben valaki továbbra is ragaszkodna a kritikus szöveghez és megpróbálná fel is tenni, akkor jelenne meg a már megszokott módon a figyelmeztetés.
Mi a véleményetek?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!