Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért vonnak le azért pontot,...

Miért vonnak le azért pontot, mert mást értékeltem mint a többség?

Figyelt kérdés
az a kérdés SZÁMOMRA hasznos-e! L. ezalatti kérdés
2008. márc. 3. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Mert ha egy hasznos választ nem hasznosra értékelsz, vagy egy nem hasznos választ hasznosra, akkor értékelésed nem segíti, sőt hátráltatja a helyes válaszok kiválasztását, és ezért nem adhatunk pontot neked.
2008. márc. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nekem írtk olyan válaszokat, aminek köze nem volt a kérdéshez, vagy tök nagy hülyeség volt, mégis mindenki felértékelte, holott azért mégiscsak az én kérdésem... És fordítva is, volt hogy egy nekem nagyon teccő szerintem 2000%-os választ (szintén a saját kérdésemre) nullára pontoztak.
2008. márc. 3. 17:31
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Én például akkor is haszontalannak ítélek egy választ, ha semmi újat nem mond az előző válaszokhoz képest.

Amíg kevés osztályzat van, előfordulhatnak blődségek, de ez idővel, sok osztályzatnál, amikor a többség szava tényleg a többség szava, már nem fordulhat elő.

2008. márc. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a funkció szerintem is értelmetlen. Ha a többség szerint valami hasznos, az lehet, csak azt jelzi, hogy az értékelő egyetért a válaszolóval (ld. politikai kérdések). Ezzel csak azt érik el, hogy ha valaki megnézi milyen hasznosnak van ítélve a válasz addig,akkor nem fog mást választani, nehogy lepontozzák. Ebből kifolyólag logikusabb lenne,ha nem vonnának le érte pontot, inkább az értékelésért járó pontot nem kapná meg.
2008. márc. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos az oldal szerkesztőinek nincs kapacitása arra, hogy minden egyes értékelésnél ott legyenek és minden egyes értékelőről egyedi véleményt alkossonak, ezért van programra és rátok bízva mindez. Lehet, hogy egyesek odafigyelés nélkül, nemtörődöm módon használják az oldalt, viszont akkor is ez az egyetlen lehetőség arra, hogy azokat jutalmazzuk pontokkal, akik nem csak ide-oda kattintgatnak, hanem a tevékenységeikben van valami pozitívum. A pontoknak nincs nagy jelentősége (csak presztizs azoknak, akik úgy gondolják), így néhány pont eltérés ilyen bosszantó dolgok miatt ide-oda úgy gondolom, hogy nem számít. Viszont a rendszer sok esetben kiszűrheti a gagyi válaszokra Hasznos-at nyomó és a Hasznos válaszokat lekicsinylő értékeléseket, és ezeket a felhasználókat pontlevonással sújtja, s pont ez a cél az egésszel.
2008. márc. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a jó, hogy 3 ember el tudja dönteni helyettem, hogy az én kérdésemre mi a hasznos válasz, és ha én értékelek ezellen a 3 ember ellen, akkor meg levonást kapok, miközben az én kérdésem...
2008. márc. 4. 22:24
 7/8 A kérdező kommentje:
a ti válaszotokat is leértékeltem (lehet bannolni:P) mert szerintem nem hasznos, eddig senki sem szavazott másra, akkor ez most azt jelenti, hogy a ti válaszotok nem hasznos, mivel a többség erre szavazott...:P
2008. márc. 5. 06:54
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kellene levonni pontot azért, mert más a véleményed, mint a többségé. Orbitális baromságnak tartom. Attól, hogy nem egyezik a többiekével, még nem kellene büntetni. Ráadásul néhányakat befolyásol a döntésben, hogy a többség eddig milyen választ adott. Én pl. ha olyan válaszhoz érek, amit a többség máshogy értékelt, mint ahogy én gondolom, akkor néha inkább nem is kommentálom; így elkerülhetem a pontlevonást. A pontlevonás irreális képet alkothat.
2008. márc. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!