Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Pontozásról vélemények?

Pontozásról vélemények?

Figyelt kérdés

Többször vettem már észre, hogy hiába írom le normálisan a véleményemet, ha az nem egyezik valakijével, egyből teljesen lepontoz.

Annyira nem izgat a dolog, de el szoktam gondolkozni, hogy miért van így. Nekem véleménykülönbség, ha normális, még lehet hasznos válasz.

Illetve sok kérdés kiírója pedig nem is pontozza a kérdésére adott válaszokat. Nem sok értelme van ezeknek a pontoknak így:-)


2011. jún. 29. 10:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem a pontozás a lényeg ,hanem a válasz.
2011. júl. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
47%

És ez igazolhatja is hogy ha nem egyezik a véleményem az illetővel akkor megy a lepontozás:

Volt egy kérdés: Fluor meleg?

Írtam hogy nem, meg is magyaráztam hogy nem kell ezeknek bedőlni. Mivel kb 10/7 arányban írták hogy az, ezért ez lett az eredmény a válaszom alatt: "Ez a válasz 16 %-ban hasznosnak tűnik"

Na ott helyben ahogy olvastam majdnem lefordultam a székről. :S

2011. júl. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
43%

(Utolsó vagyok)


+Azzal hogy leírtam hogy NEM meleg se az SP se a Fluor, (egy csomó ilyen kérdés volt) 69%-ról lementem 60 %-ba. Most ezt az egy %-ot is valahogyan összekepertam...

2011. júl. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ó, nekem ennél is jobb volt ma! Kérdezett valaki, sima kaja témakör, válaszoltam, nagyon megköszönte, nagyon hálás volt, le is írta, mert eszébe juttattam valamit, örült stb., erre - nyilván nem miatta, vagy nem ő - mikor legközelebb odanéztem, a válaszaim 60%-ban voltak ott hasznosak. Az egyik 20%-ban. Sok kis .......
2011. júl. 5. 14:00
 15/17 anonim ***** válasza:
88%
Tegyél rá :D ez a legjobb módszer erre. Van aki csak ezért jár az oldalra, tudod, a fél életüket a gép előtt töltő kockák... -.-"
2011. júl. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hogy mennyire igazságosan pontoznak?


Ha például bizonyos szláv nyelvekkel kapcsolatos kérdésekre próbálok meg választ adni (cseh, orosz, szlovák), akkor szinte biztos, hogy többen fognak lepontozni, mint fel, függetlenül attól, hogy mennyire helytálló a válaszom.

Még kényesebb területre menve (politika), a pontok szinte már nem is függnek a válaszok tárgyilagosságától, de ellenben a „hazafias“ válaszokra biztos a jó pont, akár jogos, akár nem.

És mi a legmacerásabb terület? Hát a vallás. Itt már csak Dante Poklából tudok idézni: Ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel.

2012. jan. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Még megjegyzem, talán nem ártana, ha a válasz hasznosságát kétféleképpen értékelnék. Egyfelől a kérdés feltevőjének a szempontjából, aztán külön a többi válaszoló/látogató szavazatai alapján Mert megtörténhet, hogy a kérdés feltevője meg lesz elégedve a válasszal, de a többi értékelő meg nem. Ezt jó lenne különválasztani, mert végülis elsősorban a kérdés feltevőjének a számára kell a válasznak hasznosnak lennie és így legalább a válaszoló is mindig tudná, hogy volt-e értelme a válasznak a kérdés feltevője a számára.
2012. jan. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!