Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mennyire veszed figyelembe,...

Mennyire veszed figyelembe, hogy a válaszadó hány százalékban ad hasznos válaszokat?

Figyelt kérdés
Azért érdekelne,mert sok kérdésnél látok pl. olyat, hogy valaki beír egy hasznos választ,de a százalékos aránya csak 55 mondjuk,s a többiek szerintem végig se olvassák amit írt az illető,de rögtön lepontozzák,az kevés százaléka miatt. Nyilván itt nem azokra a válaszokra gondolok,ami egy az egyben blődség,vagy csak provokáció.
2011. febr. 8. 13:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem is szoktam figyelni a százalékokat. Azt vettem észre, hogy ezen az oldalon nem jelent semmit, hogy egy válaszoló hány %-ban ad hasznos válaszokat, mert a hasznosság eléggé szubjektív dolog.

És sajna én azt látom, hogy nem hasznosság alapján pontoz a válaszadók többsége, hanem a szerint, hogy ínyükre volt a válasz, vagy sem. Nagyon sokszor azt látom, hogy ha eltér valaki véleménye a másikétól, akkor a másik csak azért is lepontozza, mert csak az lehet a jó, ahogyan ő gondolja. Persze ez visszafele is igaz.

Szerintem nagyon nem jó ez a pontozásos rendszer! Úgy jobb lenne, ha csak a kérdező pontozhatna, hiszen ő kérdezett, neki kell eldöntenie, hogy a kapott válasz hasznos volt számára, vagy sem. Ellenben most az megy, hogy melyik tábor az erősebb? Aki A-t mond, vagy aki B-t?!

Ezért én egyáltalán nem foglalkozok azzal, hogy aki válaszol a kérdésemre hány %-on áll. Elég lehetett egy vitás kérdésbe belefutnia, és ha a többség máshogy gondolkodott, akkor már a béka feneke alá van pontozva. Holott nekem lehet hogy az ő gondolkodásmódja áll közelebb...

2011. febr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem figyelem, hogy hány százalékon áll valaki, ha számomra hasznos a válasza. Maximum ha valaki nagyon ordenáré stílusban ír, és látom, hogy mondjuk csak 50%-os az illető, akkor magamban azt gondolom, hogy "na, nem véletlen, biztos más válaszaiban is ilyen bunkó szokott lenni."

De sokan vannak, akiknek nagyon alacsony a százalékuk, és nem azért, mert tirpákok, hanem mert általában nem egyezik a véleményük a többségével, és sokan képtelenek objektíven pontozni. Azt is lenyomják, aki teljesen normálisan, a kérdésre válaszolva ír, csak mást, mint a többség.

2011. febr. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
én az értelmét veszem figyelembe hogy jot mond vagy értelmetlent.
2011. febr. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Abszolút nem érdekel. Sőt, ha valakinek nagyon leesnek a pontjai, akkor egy új nicket nyit és annyi. Kezdődhet elölről a móka.
2011. febr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
egy kissé érdekel
2011. febr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!