Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Gyakorikérdések.hu mi alapján...

Gyakorikérdések.hu mi alapján azonosítja (vagy akár tiltja le) a felhasználókat?

Figyelt kérdés
MAC?
2011. jan. 9. 00:24
 1/9 anonim ***** válasza:
alvázszám. lányoknál diszkrétebben kezelik ezt a megoldást.
2011. jan. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
MAC alapján mégis hogy tiltana? Csak két egymás mellett lévő eszköz kommunikál MAC címmel, szóval az első router után már nem látszik a MAC címed, helyette a routeré lesz, majd a következő routertől a következő routerig és így tovább...
2011. jan. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor IP? De hogy lehet az, hogy a múltkor csak az én gépemet tiltották le, szomszéd szobában levő gépet nem? Ezért gondoltam a mac-ra.
2011. jan. 9. 02:17
 4/9 anonim ***** válasza:
nem gondolod hogy ezek után ezt is le fogják tiltani?! :D - ha meg nem akkor örülj a fejednek és ne irkáljál marhaságokat és ne tegyél fel értelmetlen kérdéseket mint pl ez!
2011. jan. 9. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Borzasztó egyszerű. Törölj ki a böngészőből MINDENT (előzmények, cookiek, bejelentekzési adatok, gyosítótár) szóval MINDENT és utána tudsz újra regelni. Engem már legalább 20-szor kitiltottak xD
2011. jan. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nem mondod, hogy cookik-ban tárolják el? XD

Egyébként azért is érdekel, mert én is weboldalt csinálok, és szeretném tudni a technikát. MAC címet akkor nem tudják lekérdezni?

2011. jan. 9. 10:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hardverban-t alkalmaznak, ami szerintem erősen aggályos az adatvédelmi törvények alapján. De tény, hogy pl hiába van több felhasználói regisztráció a családban, a kis huncutka nem enged pl egy választ többször értékelni, hiába más a felhasználó.
2011. jan. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"MAC címet akkor nem tudják lekérdezni?"


Hát a MAC cím az fizikai címzést végez két "közvetlenül" csatlakoztatott eszköz között. Mert pl ha egy csomagot akarsz küldeni egy routeren keresztül, akkor a csomag cél IP címe a távoli számítógépé, nem a routeré, tehát ahhoz, hogy a routerhez eljusson fizikai (MAC) címzésre van szükség.

2011. jan. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
alvázszám alapján
2011. jan. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!